Mire lesz ereje az európai nagytőkének?

2011. november 23. 09:14

Nem tudjuk, hogy vörös zászló kerül-e az Akropoliszra vagy az európai munkásság első 21. századi nagyszerű küzdelmét elnyomja-e az európai tőke.

2011. november 23. 09:14
Thürmer Gyula
Balszemmel
„Forradalommá érlelődik-e a görög munkásság, a görög dolgozók harca? Nem tudjuk. Mint ahogyan azt sem tudjuk, hogy vörös zászló kerül-e az Akropoliszra vagy az európai munkásság első 21. századi nagyszerű küzdelmét elnyomja-e az európai tőke. Követik-e a görögöket az olasz dolgozók? S Európa legszervezettebb munkássága, a német kilép-e a kispolgári jólét elvesztése miatti siránkozásából, és elzavarja-e a német burzsoáziát?

Mire lesz ereje az európai nagytőkének? Politikai trükkökre, kormánycserékre, a dolgozók manipulálására? Szabadjára engedik-e a szélsőjobboldalt, a mai kor fasisztáit? Indít-e háborút a nagytőke, hogy levezesse az otthoni feszültségeket? Megtámadják-e Belaruszt, vagy éppenséggel Iránt?

Miért hangoztatja a NATO főtitkára, hogy a NATO a válságok rendezésére született, és nem arra, hogy a válságban feloszoljon? Miért jelenti ki Németh Zsolt, a Fidesz egyik legbefolyásosabb személyisége az USA-ban, hogy alapvető érdekünk az USA és a NATO európai katonai jelenléte? Mire készülnek a NATO és az USA vezetői a hátunk mögött, a dolgozó népek háta mögött?

Egységes lesz-e az európai tőke? Ma még minden családi fotón mosolyognak. De holnap? Mi van, ha nem Görögország esik ki az euróból, hanem Németország lép ki onnan? Ő megteheti, ő az erős, a legerősebb. Mi lesz, ha Európa irányítását az eddigi német—francia páros helyett egy régi-új konstrukció, a német-orosz szövetség veszi át? Ha az európai és az orosz tőkét már nem csak az Északi Áramlat köti össze, hanem a világ újrafelosztásához fűződő közös vagy hasonló érdekek?”
az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 38 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Soma
2011. november 23. 14:38
A kérdések érdekesek!
ZolieM
2011. november 23. 12:26
Ezt a balféket :)
bmucsai
2011. november 23. 12:17
Gyula! Mi a f@sznak írogatsz, ha csak kérdéseid vannak? Válaszokra van szükségünk, nem kérdésekre. Ha észrevetted volna, addig minősítik le az európai országokat, amíg el nem érik a kínai (vietnámi) életszínvonalat. Ha lázadoznak, akkor hamarabb érik el. A vörös zászló kitűzése esetén viharos gyorsasággal. Mert ugye, ha leminősítik az országot, akkor drágábban kell felvenni a hitelt az államnak. Ebbe buknak bele az olaszok, a franciák és a németek is. A németek különösen zsíros falat, ugyannis náluk landolt a perifériákról beszivattyúzott pénz. Ez a pénz - alkalmas idópontokban bejelentett - leminősítésekkel lazán megszerezhető. Gyula az anyád p*csáját! Ne játszdd itt az eszed! Te is tudod, hogy a napi tőzsdézések mögött kb 80 000 Milliáárd dollár tőke áll. Ez az USA GDP-jének több mint ötszöröse. Miféle európai tőkéről papolsz itt? Legalább azt mérdd fel helyesen kivel akarsz csatázni!
Fakutya ezredes
2011. november 23. 10:29
Kerdezi ezt szazmillios budai hegyvideki kastelyabol a soha nem dolgozott milliomos komonista.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!