Egyszerű állam

2011. június 05. 13:35

A lehetetlennel próbálkozik a kormány, amikor bürokratikus eszközökkel mérsékelné a bürokráciát?

2011. június 05. 13:35

Tehát a bürokrácia. Elképesztőek a számadatok, egy két évvel ezelőtti felmérés szerint 3000 milliárd forint, azaz a GDP egy tizede megy idehaza jórészt pocsékba az adminisztrációs kiadások okán, amely mutató az EU - egyébként tovább csökkenteni tervezett - hasonló ráfordításainak több mint háromszorosa.

Vagyis volna mit tenni, de úgy is fogalmazhatunk, hogy innen lenne igazán szép győzni. Az első, 105 milliárd értékűre becsült áprilisi intézkedéssor után most következik a második, a 400 milliárdos megtakarítást célba vevő, amelyhez már össznépi ötletbörzét is nyitott a kormány külön honlapon, egyszeruallam.hu országos konferenciasorozaton gyűjtve a javaslatokat.

Na, nem mintha nem tudnák ők maguktól is, hogy pontosan hol szorít a cipő, jobban hihető, ahogy az akció beharangozásakor Cséfalvay államtitkár tán célzott is rá, hogy inkább össznépi támogatást remélnének szerezni ily módon a kiváltságaikból kibillentendő, saját, érdekelt híveik ellenében is. (...)

Rajta tehát kedves Olvasó, íme végre egy valódi problémát taglaló, nem előre megírt kérdésekkel operáló fórum, amely kellő számú hozzászóló esetén akár spontán népszavazássá is alakulhat, elég erőt gerjesztve a magát kikezdhetetlennek hirdető bürokrácia védőfalainak lerombolásához.

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 11 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
kérdező
2011. június 05. 20:48
Jajj, nem néztem a számlámat, nem tudtam, hogy 2 millát utalnak rá havonta. Ha nem lenne bürokrácia észre vettem volna: a soha nem dolgozott petike
kutyi
2011. június 05. 17:59
És amikor már csak mindenből a fele lenne (könyvelőből, revizorból) akkor az igaz magyar vállalkozó felhagyna az adócsalással, a korrupcióval, a hamis adatszolgáltatással, az önkormányzati vezetők felhagynának a túlzott kölcsönfelvételekkel, a gondjukra bízott városok és falvak lezüllesztésével, a kormány felhagyna a légvárépítéssel és a hazudozással. Aki ezt a mesét keresi, még egy napig kimehet a könyvhétre, hátha ez egy most megjelent új mese. Aki nem hiszi, járjon utána.
MOPO3OB
2011. június 05. 17:32
Kezdhetnénk ott, hogy leszámolunk olyan gyurcsanyista toposzokkal, mint: "Szociális támogatást nem szabad alanyi jogon osztani, csak bonyolult döntési és elosztási mechanizmuson keresztül kizárólag az úgynevezett rászorulóknak (ami gyurcsányiul kisebbségit jelent)." Pont az ellentettjére van szükségünk: Minden juttatás, támogatás legyen alanyi jogú! A döntési és elosztási rendszerre fenntartott hatalmas bürokrácia ugyanis nemcsak a korrupció melegágya, de sokkal többe kerül a fenntartása, mintha egy tisztán alanyi jogon működő és ezért bürokráciát nélkülöző rendszernek. (Kivételt képeznek természetesen a nagyon egyszerű, például életkorhoz köthető juttatások, mint a családi pótlék gyerekek után. De ott pedig inkább adókedvezményeket kellene adni direkt juttatások helyett, természetesen azt is alanyi jogon. A megélhetési szülést, mint életformát le kell állítani, mert abszolút kontra-produktív.)
P.A.
2011. június 05. 14:37
A magyar bürokratikus szabályok olyannyira túlzott mértékűek, hogy szerintem kis változtatásokkal nem lehet eredményt elérni. Földrengés kell, ahhoz meg ötlet és bátorság. A bürokrácia önmagát gerjeszti? nagyon igaz. Más kérdés, hogy iparágak épülnek a hazai hagyományokra. Mi lenne, ha hirtelen fele ennyi könyvelőre/revizorra/adminisztrátorra/stb lenne szükség? És még egy: Az viszont nem jó meg megközelítés, hogy "a GDP egy tizede megy idehaza jórészt pocsékba az adminisztrációs kiadások okán". Merthogy ezek a munkák nem eszik a GDP-t, hanem mint "hasznos" tevékenység, beleszámítanak abba. Vagyis ha megszűnnének, ponthogy ennyivel kevesebb lenne a GDP. Hm.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!