„– Egykori MDF-esként is tudhatja: a rendszerváltoztatás idején az akkori alkotmányozók ideiglenesnek nyilvánították az alaptörvényt.
– Ez így van, de ilyen, ideiglenesnek mondott alaptörvényre van példa Nyugat-Európában is. Úgyhogy az ideiglenes kitételt, úgymond, ki is lehetne venni a jelenlegi alkotmányból, ahogyan át is lehetne sorszámozni, hogy valóban ne 1949-re emlékeztessen minket. Ám a kormánypártok részéről tapasztalható átfogó alkotmányozást nem tartom igazán indokoltnak, ráadásul a Fidesz akkor nem mond igazat, amikor azt állítja, hogy ezt a kampányban megígérte. Az pedig egyenesen a jogbiztonságot kérdőjelezi meg, hogy a még hatályos alaptörvényt a kormánykoalíció az aktuális politikai érdekei alapján módosítgatta az elmúlt hónapokban. Rendkívül sajátos demokráciafelfogásra vall, hogy egyes kormánypárti elképzelések szerint a tavasszal elfogadandó új alkotmányt legközelebb csak akkor lehet módosítani, ha két, egymást követő ciklusban kétharmados többséggel szándékozik majd ezt megtenni az Országgyűlés. (...)
– Az LMP-ről él egy olyan kép, hogy alapvetően egy urbánus kispárt. A minap lemondott a párt választmányi tagságáról két politikusuk is, akik a Lehet Más a Politikán belüli baloldali-konzervatív, illetve urbánus-népi vitákról tettek említést. Mi egyáltalán a párt irányvonala?
– Rólunk a kritikusaink hol azt mondják, hogy az SZDSZ utódpártja vagyunk, hol meg azt, hogy »őfelsége ellenzéke«, vagyis a jobboldali Fidesz szövetségese. Ebben az ökopolitikai irányvonal mellett szerepet játszik az, hogy eltérő szocializációjú emberek alkotják a párt tagságát, illetve vezetését is: van, aki olyan családból jött, amely korábban a balliberális oldalhoz húzott, és bőven vannak eredendően konzervatív emberek is a sorainkban. Így nehéz minket hová tenni, ami engem már nem is igazán érdekel, de tény, hogy a városi értelmiségen kívül széles néprétegeket kell megszólítanunk. A párton belüli viták egyébként nagyrészt arról szólnak, hogy az LMP-ben vannak, akik az elit kispárti létet célozzák meg, és vannak, akik 2014-re egy a magyar társadalomba mélyen beágyazott középpártot szeretnének. Magam az utóbbiak közé tartozom.”