„Ön hogyan látja, merre kellene mennie egy új gazdaságpolitikának?
Ami a magyar gazdaságpolitikát illeti, két nagyon fontos elem van. Az egyik, hogy az egyensúlyi kritériumokat be kell tartanunk, tehát az idei 3,8 százalékos és a jövő évi 3 százalékos hiányt valóban kőbe kell vésni. Azért, mert túlzottdeficit eljárás alatt állunk, azért, mert az államadósságunk a GDP 80 százaléka, és azért is, mert a Nemzetközi Valutaalappal októbertől nincs érvényes készenléti hitelkapcsolatunk. Tehát a piacra szorulunk, és ezért nagyon komolyan kell venni azt, hogy finanszírozhatóak maradjunk. Ezen a ponton nem értek egyet a gazdasági miniszter utóbbi időben tett kijelentéseivel, hogy ha az unió tagországai nem fogják betartani a 3 százalékos kritériumot, akkor nekünk sem kell összetörnünk magunkat ezért. Csakhogy nekünk be kell tartanunk, mert más helyzetben vagyunk. (...)
Mennyire tartja ésszerűnek azt, hogy a kormány egyelőre elvetette egy következő nemzetközi hitelmegállapodás lehetőségét?
Természetesen jobb lett volna, ha békésen állnak fel a tárgyalóasztaltól, de még mindig azt gondolom, hogy az önkormányzati választások után van lehetőség arra, hogy a kormány tárgyaljon az IMF és az EU delegációjával. Nem kellene új hitelt felvenni, de új készenléti hitelmegállapodásra mindenképpen szükség lenne. Véleményem szerint ez - presztízs okokból - a nemzetközi szervezetek érdeke is, de nekünk is nagyon óvatosnak kell lennünk, mert a következő években nagyon komoly pénzeket kell visszafizetnünk, és a gazdaságunk messze nincs azon a teljesítőképességi szinten, amelyen lennie kellene. Ezért kell, hogy legyen mögöttünk fogódzó.
A delegáció leginkább a bankadót kritizálta. Helyes lépésnek tartja, hogy a kormány különadót vetett ki a pénzügyi szektorra, elsősorban a bankokra?
Alapvetően egyetértek vele, bár lehet, hogy kisebb adót kellett volna kivetni a pénzügyi szektorra.”