A Mancsról

2010. július 29. 13:44

Úgy osztják az észt, mintha az, amit hétről hétre kinyomnak, több lenne egy rémesen ostoba és hiteltelen pártlapnál.

2010. július 29. 13:44

„A Mancs ócska, idejétmúlt érdektelen szar, amit többségében öreg, megkeseredett szétcsúszott kultúrsznobok írnak javarészt teljesen irreleváns és marginális témákról, a pozsonyi úti kávézók és a bölcsészkarok közönségének. a magyar narancs kultúra rovata egy nagyon szomorú, ugyanakkor nagyon jellemző mementója annak a kilencvenes évek beli, ún. alternatív és rendszerváltó értelmiségnek, amelyik nem vette észre, hogy önmagában az már kevés, hogy ott voltál az újratemetésnél, és kétszer leverték a vesédet a rendőrök. amelyik a gerlóczy utcai színésztemetőben vagy a turiszt büfében egy piros fröccs mellett meséli, hogy mekkora komoly arcok voltak ők 89-ben, ők voltak az európai kultúra baszkikám, progresszív, friss, nem ez a provinciális lábszagú szar, hanem igazi relevancia. simán világsztárok lettünk volna, érted, berlinbe is mondták, hogy maradjunk kint, nyolc pulitzer díj járt volna azért, amit ezekért tettünk, de hát ebben a kurva országban nem lehet semmit, katika, még egy feles lesz ide a fiatalembernek, ezt most én fizetem, na menjünk vissza lapot zárni. a mancs kultúra rovata önmaga paródiájába fordult valamikor a kilencvenes évek végén, vagy a kétezres elején, ez már teljesen mindegy. a nem mindegy, hogy ezek az arcok még mindig úgy osztják az észt, mintha az, amit hétről hétre kinyomnak, több lenne egy rémesen ostoba és hiteltelen pártlapnál.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 27 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
lillburne
2010. július 30. 09:30
Teljesen jó újság a Narancs, kulturális értelemben abszolút hiánypótló. Politikai értelemben következetesen liberális, nem párt alapon, hanem elvi síkon, ebben az is benne van, hogy kardinális politikai kérdésekben (pl kettős állampolgárság, választások) az ellentétes véleményeknek is teret enged, a szerkesztőség a választások alkalmával amerikai mintára nyíltan állást foglal, de ez semmilyen elköteleződést nem jelent. Először a Fidesszel került konfliktusba, majd szakítottak, a Horn-kormány idején a szadesznek mentek neki, leleplező cikket írtak a szocialista politikusok postabankos érdekeltségeiről, az Orbán-kormány egy jogi trükkel megpróbálta betiltani, így másfél évig a Magyar Narancs nem létezett, Mancs néven működtek tovább, majd visszaperelték a nevüket. Az elmúlt nyolc évben folyamatosan bírálták a szocialista kormány gazdaságpolitikáját, egyszer pert nyertek a Gyurcsány-kormány ellen. Liberális lapként természetesen következetesen ellenzik a Orbán putyini törekvéseit, ám természetesen mindezt polgári hangnemben, személyeket érintő mocskolódások mellőzésével. Teljesen független, liberális hetilap. Nagyon jó lenne, ha létezne a konzervatív oldalon is egy következetesen jobboldali, ám a jobboldali pártokkal is kritikus szalonképes hetilap. Talán a Heti válasz ilyen.
dé208
2010. július 30. 00:45
Bár máshogy nézem a világot, de sokáig vettem és olvastam a narit-olyan okosnak éreztem magam tőle, hogy megértettem miről írnak. Aztán amikor az amerikaiak meg a többiek bementek Irakba /tömegpusztító fegyver ügyben/ akkor a szerk. nevében a Vágvölgyibé írt egy olyan gusztustalant mintha a Szabad Nép valamelyik ötvenkettes koreai háborús cikke lett volna. Azóta nem olvasok naritcsak ha a szadeszos rokonnál ülök a klotyón /mert ott tartja/ Nem is hiányzik. Tényleg szánalmas amikor levitézlett alakok tényezőnek képzelik magukat.
atila68
2010. július 29. 19:13
Fax tudja, nálam olyan tíz éve verték le a lécet, azóta sem...
drienovác
2010. július 29. 17:40
a tagok azért máshol is aktívak, és nem restek csúsztatásoktól hemzsegő kormány-fidesz-orbángyalázást elővezetni, pl a tilos rádió pélntek 8-10 közötti adásában rendszeresek az ilyen direkt politizáló szösszenetek, pl a múltkor kitalálták, hogy az orbán kormány, az álnok nem tette be a költségvetésbe az állami cégek, pláne a máv és a bkv veszteségét - holott ennek éppen az ellenkezője az igaz a klub rádióban az ilyesmi fel sem tűnik, de ott is nyomulnak, s az egészban az az érdekes, hogy szinte szó szerint egyeznek a kommunikációs panelek az mszp politikusok által használtakéval lehet mondani, hogy vannak véletlenek, na de ennyi?
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!