Szerinte ennek fókusza a számos felsorolt kihívás ellenére egyetlen kérdésre szűkíthető le: a minél olcsóbb, kiszámítható energiaellátás biztosítására, mert ez kell ahhoz, hogy a gazdasági lendület fennmaradjon, az infláció letörjön. Az energiakérdés áll az élelmiszerárak, a rezsi, az infláció, a reálbérek és a gazdasági növekedés alakulása mögött, így ha e kérdést meg tudja oldani, akkor a gazdasági kihívások döntő többségét kezelte is a kormányzat, mert ez szinte az egyetlen főbb kockázat, a gazdaság pedig megőrizte az elmúlt évben látott lendületet, sőt, épp ezzel az áthúzódó hatással nem számol sok elemző az idei évre vonatkozóan.
Nemzetközi tananyag lett a 2010 utáni magyar élénkítő válságkezelésből
Maradhatnak persze még közpénzügyi dilemmák, de a válságokban edződött magyar gazdaságpolitikának nem jelentenek igazi kihívást.
Növekedésösztönzéssel és válságadókkal, a válság vámszedőinek átmeneti megterhelésével vagy éppen a nagyberuházások újragondolásával el lehetne érni, hogy ne a családokat terheljék a nehézségek, írta a Makronóm elemzése. Gazdaságilag és politikailag ennyire stabil országban ez megvalósítható feladatnak látszik, hiszen
a választók egészen világosan és nagy arányban mondták ki, hogy megszorítások nélkül, a családot, a munkát, a tanulást, a törekvést, a kockázatvállalást és a hazait értékelő gazdaságpolitikát szeretnének,
tehát egyértelmű receptkönyvet adtak a kormányzatnak a felhatalmazás mellé, húzta alá Oláh Dániel. Így pedig már felvállalhatók a gazdasági jövedelmek és pozíciók újraosztásával járó esetleges konfliktusok. Nem véletlenül szögezte le a miniszterelnök, hogy nem lesznek megszorítások, és nem készülnek válságkormányzásra, sokkal inkább a családtámogatások bővítését tervezik, mutatott rá lapunk.
A magyar kormányzati válságkezelés persze mindig is épített arra, hogy a válság vámszedőit és nyerteseit átmenetileg fokozottan vonja be a közteherviselésbe. A megszorításokat vizionáló Csányi a megszorításokat akkor már élesen elutasítja, amikor azok bankjával kapcsolatban merülnek fel, pedig 2010 után gazdaságilag racionális és méltányos döntésnek számított extra adóval sújtani a bankszektort, amely drasztikusan fokozta a gazdaság sérülékenységét és extraprofitot szerzett a magyar családok devizában történő eladósításán. Csányi most is amellett érvel, hogy a nyereség, jelen esetben a külföldi banki profit nem ok arra, hogy extra terheket kapjon a cég.
átmenetileg fokozottan vonja be a közteherviselésbe. A megszorításokat vizionáló Csányi a megszorításokat akkor már élesen elutasítja, amikor azok bankjával kapcsolatban merülnek fel, pedig 2010 után gazdaságilag racionális és méltányos döntésnek számított extra adóval sújtani a bankszektort, amely drasztikusan fokozta a gazdaság sérülékenységét és extraprofitot szerzett a magyar családok devizában történő eladósításán. Csányi most is amellett , hogy a nyereség, jelen esetben a külföldi banki profit nem ok arra, hogy extra terheket kapjon a cég.(Címlap: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Benko Vivien Cher)