Melege van a kánikulában? Ne aggódjon, Ursula von der Leyennek biztosan nincsen!

2026. június 27. 13:38

Mintha csak Kapitány István inspirálta volna, az Európai Bizottság elrendelte az intézmény épületeiben a légkondik kikapcsolását – de csak az alsóbb beosztású kollégáknál.

2026. június 27. 13:38
null

Emlékezetes, komoly felháborodást keltett Kapitány István miniszter, aki a környezetbarátságáról nem éppen ismert olajóriás Shell-nél befutott karrierje után most tárcavezetőként arra kérte a lakosságot, hogy este 6 és 9 óra között csökkentse az áramfogyasztását (a Telex meg sietett megszakérteni, miért is van igaza a miniszter úrnak).

Kapcsolódó vélemény

Idézőjel

Ebben a három órában mérsékeljük a klímaberendezések használatát, helyette éjszaka vagy a hajnali órákban hűtsük le otthonunkat!

Úgy látszik azonban, hogy Brüsszelben is „magukon kezdik a spórolást”: mint a Politico arról nemrég hírt adott, az Európai Bizottság épületeiben is leállították a klímákat az extrém időjárási körülményekre hivatkozva. 

A dolognak egy szépséghibája van: hogy a légkondicionáló-berendezések leállítására kiküldött napiparancs csak az 1-7. emeleten dolgozókra vonatkozik.

S mint a lap rámutat: Ursula von der Leyen a 13. emeleten dolgozik.

De a magasabb beosztású kollégák irodái is jellemzően a 8-9. emeleten, vagy afölötti szinten találhatóak.

A Politico néhány kritikus hangot is idéz: az egyik dolgozó „feudalizmushoz hasonlónak” nevezte a kettős mércét, másvalaki kegyetlenségnek az alacsonyabb beosztású dolgozókkal szemben. A biztonság kedvéért előszedtek eg yharmadikat, aki azzal nyugtatta az elégedetlenkedőket, hogy ő a nyolcadikon dolgozik, de ott légkondival is majdnem 26 fok van.

Nyitókép: MTI/EPA/Ronald Wittek

Összesen 16 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Ergit
2026. június 27. 15:05
A pincében sokkal hűvösebb van. Az ilyen irodaházaknak minimum 5méter mély is lehet. Én ott dolgoznék a helyükben, ha már nem kapcsolhatják be a légkondit. Le kell vinni mindent, még a paravánokat is az esetleges huzat miatt....
Válasz erre
0
0
google-2
2026. június 27. 14:52
Az egyenlőbbek fennebb ,dolgoznak’. Em kennék Ursula helyében a másvilágon, bár én sem vagyok büntelen.
Válasz erre
1
0
Hunnia
2026. június 27. 14:52
Akkor ez volt az oka, hogy ez a féreg patkány nálunk is ezt kezdte propagálni. Még hogy nem Brüsszel parancsait hajtják végre.... hogy rohadna meg az összes. Persze, tudhattuk volna, hogy azok a gazemberek hogyan fognak hazánk ellen fordulni. Nem bírtak velünk, mivel hosszú évekig kitartottunk többségében Orbán Viktor mellett. Találtak egy mocskos patkányereget, amiket bevetettek a magyar lakosság ellen. Tiszaros büdös bunkó csürhe! Mit gondoltok, amit központilag fognak lekapcsolni, az alól ti mentességet kaptok. Hogy ti is nem tudtok megrohadni.... Na majd most, lassan közösen érezzük a munkátok eredményét. Bízzatok benne, hogy ennek a rémálomnak nem úgy lesz vége, hogy mindannyitok meg lesz lincselve....
Válasz erre
1
0
2026. június 27. 14:47 Szerkesztve
Nincs szükség arra a sok hivatalnokra az EUban. Csak akadályozzák a "magas elitet" a gyors döntéshozásban. Ha jogilag nem is lehet őket elzavarni, de fizikailag el lehet lehetetleníteni a munkavégzésüket.
Válasz erre
1
0
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!