Igazi dalos pacsirta lett Magyar Péter a kamerák kereszttüzében (VIDEÓ)
Aztán hátat fordított és elsétált.
Több mint 150 kutya és macska vár a kimentésre.
Egy brit állampolgár, aki állatmenhelyet tart fenn Afganisztánban, biztonsági kíséretet kért a kabuli repülőtérig a radikális iszlamista táliboktól a csaknem hetven munkatársa és az állatmenhelyén élő több mint 150 kutya és macska kimentéséhez.
„Csapatommal és az állataimmal a repülőtér környékén ragadtunk. Van egy légijárat, amely ránk vár.
– fordult a kéréssel Paul Farthing a Twitteren Szuhail Sahinhoz, a tálibok szóvivőjéhez. Egyelőre nem ismert, hogy kapott-e választ.
Az egykori katona Kabulban állatmenhelyet épített fel. Ben Wallace brit védelmi miniszter kezdetben elzárkózott Farthing kérésének engedélyezésétől, hogy munkatársaival és állataival együtt az Egyesült Királyságba evakuálják. A tárcavezető végül szerdán adta be a derekát.
Farthing nagyszabású kampányt indított a közösségi médiában, és támogatók segítségével repülőt tudott bérelni Operation Ark (Bárka Hadművelet) fantázianevű kimenekítési akciójához. Egyben felajánlotta, hogy a szabad helyeken további embereket is tudnának elszállítani a dél-ázsiai országból. Az állatok persze a raktérben utaznának.
– írta Wallace a Twitteren. Kedden a miniszter még arról beszélt, hogy nem fog állatokat valódi veszélyben lévő emberekkel szemben előnyben részesíteni, tekintettel arra, hogy az evakuálásra megszabott augusztus 31-i határidő vészesen közeleg, s emiatt félő, hogy számos olyan ember maradhat Afganisztánban, aki joggal tart a tálibok megtorlásától.
Egyelőre nem tudni, hogy Wallace miniszter mitől változtatta meg a véleményét. Egyesek azt feltételezik, hogy Boris Johnson állatszeretetéről ismert felesége, Carrie Johnson avatkozhatott közbe. A kormányfő ugyanakkor cáfolta, hogy ilyesmi történt volna. Boris Johnson csütörtökön újságírókkal közölte, hogy egyáltalán nincs befolyása a kimenekítéssel kapcsolatos egyedi esetekre.
(MTI)
Kép forrása: STRINGER / SPUTNIK / SPUTNIK VIA AFP