Kiderült, hol kapható az eredeti dubaji csoki
Minden nap délután kettőkor és ötkor nyitják meg a vásárlási lehetőséget.
Jelentősen csökkent az elmúlt tíz év leforgása alatt azon németek száma, akik 2011-ben még támogatták az atomenergia 2022-es kivezetését az Allensbach nevű közvéleménykutató intézet felmérése szerint.
A németeknek már „csak” az 56 százaléka ellenzi az atomenergiát – szemben a 2011-es állapottal, amikor Angela Merkel német kancellár bejelentette, hogy kivezetik a nukleáris energiát a német energetikai palettáról. Ekkor az atomenergia elutasítottsága kétharmados volt – állítja a Die Welt és a Tichys Einblick az Allensbach közvéleménykutató intézet reprezentatív felméréseire hivatkozva.
A mostani eredmények szerint a német lakosság többsége tehát továbbra is támogatja a nukleáris energia kivezetését, csakhogy ennek a támogatottsága
2012-ben a lakosság 73 százaléka gondolta úgy, hogy 2022-ig az atomenergiát teljesen ki kell vezetni, 2014-ben ez a szám még 70 százalékon állt, 2019-re azonban már 60 százalékra csökkent.
A törvény értelmében Németországban az utolsó atomerőművet 2022. december 31-én kapcsolják ki, a megkérdezettek 47 százaléka azonban úgy véli, hogy ez a dátum nem tartható.
Az intézet megkérdezte a németeket arról is, hogy szerintük helyes lenne-e, ha Németország egyszerre támaszkodna a megújuló energiaforrásokra, miközben az atomenergiára is számít annak érdekében, hogy ki lehessen vezetni a szénből származó villamosenergia-termelést. A megkérdezettek 42 százaléka helyeselte az atomenergia ebben a formában történő megtartását, míg 34 százalékuk az atomerőművek üzemidejének meghosszabbítását elutasította.
A Die Welt szerint nemcsak az Allensbach mostani kutatása szolgál meglepetésekkel. A Civey nevű közvéleménykutató 10 ezer német lakos megkérdezését követően arra az eredményre jutott, hogy
A Tichys Einblick emlékeztet arra is, hogy nem mindegy, hogy milyen úton halad tovább a német politika ezen a területen, ugyanis egy atomerőművet nem lehet csak úgy be- és kikapcsolni - csupán az üzemanyag megrendelése hosszú átfutási időt követel meg. Ráadásul - emeli ki a lap - a kivezetést propagáló politikusok jelenleg igencsak azon dolgoznak, hogy visszafordíthatatlanná tegyék a folyamatot. Erre példaként a phillipsburgi atomerőművet hozzák, amelynek két hűtőtornyát tavaly májusban bontották le irányított robbantással.
Kép: Daniel MAURER / EnBW / AFP
Dobozi Gergely