A Twitter manipulált médiatartalomnak minősítette Trump egyik videóját

2020. június 19. 09:10

Trump bírálta a Twittert és más közösségi platformokat, amelyek szerinte cenzúrázzák a konzervatív hangokat.

2020. június 19. 09:10

A Twitter manipulált médiatartalomnak minősítette Donald Trump amerikai elnök egyik videóját, amelyet csütörtökön tett közzé a mikroblogon „Egy megriadt totyogó fut a rasszista baba elől” címmel. Az eredeti videóban, amely 2019-ben bejárta a közösségi médiát, egy fekete bőrű kisgyermek fut egy fehér bőrű társa felé, majd megölelik egymást. Ezt követően egy irányba futnak tovább, a fekete bőrű kisfiú elől, társa pedig mögötte. A gyorsan népszerűvé vált felvételt eredetileg a CNN amerikai hírtelevízió honlapján tették közzé tavaly.

A feliratozott, megvágott videót Trump megosztotta Twitter-oldalán. A CNN-logóval ellátott feliraton már az áll, hogy egy megriadt kisgyermek fut a rasszista baba elől. Egy későbbi szalagcímen az szerepel, hogy a „rasszista baba vélhetőleg egy Trump-szavazó”. A videó elején úgy tűnik, mintha a fekete kisfiú menekülne a fehér elől, és csak a végén ismertetik a teljes eredeti felvételt, amelyből kiderült, hogy valójában hogyan zajlott a két kispajtás találkozója. A klip azzal a következtetéssel zárul, hogy nem Amerikával van baj, hanem az álhírekkel. A videót eddig közel 10 millióan nézték meg és több mint 140 ezren osztották meg.

A Twitter szabályzatában azt írja: megjelölhetik az összeollózott és manipulált médiatartalmakat annak érdekében, hogy segítsenek a felhasználóknak az eredetiség és a kontextus meghatározásában. A Twitter korábban is megjelölte már Trump bejegyzéseit: a George Floyd halálát követő minneapolisi tüntetésekről szóló elnöki tweetnél például az erőszak felmagasztalására figyelmeztetett. Trump bírálta a Twittert és más közösségi platformokat, amelyek szerinte cenzúrázzák a konzervatív hangokat. Az elnök május végén azt mondta, törvénytervezet készül benyújtani, amely meggyengítené az internetvállalatokat védő jogszabályokat.

(MTI)

Összesen 28 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Volo
2020. június 19. 21:37
És Orwell, bólint. Igen, a gondolat bűn. Bizony a liberálisok, megvalósítják, az orwelli látomást!
civis72
2020. június 19. 14:21
én is láttam a minap egy videót amin egy nagydarab nigger kerget egy fehér nőt aki elesik..a nigga meg kegyetlenül pofán bassza ököllel többször is a földön... a BLM gecik azzal akarták mosdatni a csávót , hogy egy perc múlva a nőverő fickót is összeverik más niggerek... nem tudom , hogy a nőnek ettől mivel lett jobb, vagy így már nem számít rasszizmusnak
kaltran
2020. június 19. 13:11
Törvénytervezetet KÉSZÜL benyújtani? Mintha egy évezredet késett volna......
Welszibard
2020. június 19. 12:28
A cikk címe nem túl szerencsés, félrevezető: ebből úgy tűnik, mintha Trump lenne a hamisító, pedig nem ő, hanem a CNN, aki Trump ellenes, nagyon goromba szöveggel hamisított meg egy ártatlan, jó szándékú videót. A két kisgyermek barátságából egy rasszista üldözéses videót kreált a CNN Trump lejáratása céljából. Trump pedig bemutatta az eredeti videót is, így leleplezte a hamisítást. Ez nem tetszett a Twitter urainak. Ugyanaz a jelenség, mint amikor Sztalin leretusáltatta a sajtófotókról Trockijt Lenin mellől, vagy amikor a Pesti Srácokat örökre letiltották, amiért le akart leplezni egy pedofil jelenséget, tehát éppen hogy nem ez utóbbit akarta propagálni. Magyarul: a leleplezés, a valóság bemutatása áll szemben a hamisítással, mint ahogy azt a Német Athina ál-mentőstiszt videójában is láthatjuk. Mindenki döntse el, hogy kinek ad igazat: a hamisítónak vagy a valóságot bemutatónak. Ne a twitter és társai döntsék ezt el (vagy ha fakenews-ozni akar, akkor a valódi hamisítóval kezdje: a CNN-el!).
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!