Gulyás: Brüsszel hibázik, amikor ugyanazt a nótát fújja, mint a magyar baloldal

2022. április 05. 17:34

A miniszter azt kérte: Brüsszel ne büntesse meg a magyar választókat azért, mert a választáson számukra nem tetsző véleményt fogalmaztak meg.

2022. április 05. 17:34
null

Brüsszel hibázik, amikor „ugyanazt a nótát fújja”, mint a magyar baloldal, azt ugyanis a magyarok most utasították el nagy többséggel – közölte Gulyás Gergely, Miniszterelnökséget vezető miniszter az Európai Bizottság elnökének keddi nyilatkozatára reagálva.

Ursula von der Leyen Strasbourgban, az Európai Parlament plenáris ülésén azt mondta: az Európai Bizottság hivatalos értesítést küldött Magyarországnak arról, hogy elindítja az európai uniós források folyósítását a jogállamisághoz kötő úgynevezett feltételességi mechanizmust.    

Gulyás Gergely a magyar kormány véleményét ismertetve az MTI-vel azt közölte:

a Fidesz-KDNP csaknem 2,9 millió szavazatot kapott a vasárnapi országgyűlési választáson,

míg a gyermekvédelmi törvénnyel több mint 3,3 millió ember fejezte ki egyetértését.    

Ez soha nem látott támogatottság mind a kormánypártok, mind a gyermekvédelmi törvény ügye mögött – emelte ki.    

Éppen ezért a demokrácia alapvető szabályait a bizottságnak is el kell fogadnia – szögezte le, hozzátéve: nem a most vereséget szenvedett magyar baloldal igényeit kellene teljesítenie a bizottságnak,

hanem vissza kellene térni a józan észhez és a párbeszédhez.

Erre a magyar kormány mindig nyitott volt – hangsúlyozta.    

A miniszter azt is kérte: Brüsszel ne büntesse meg a magyar választókat azért, mert a választáson és a gyermekvédelmi törvény ügyében nem a Brüsszelnek tetsző véleményt fogalmazták meg.

(MTI)

Nyitókép: Földházi Árpád

Összesen 156 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
k-árpi
2022. április 06. 04:14
Kedves Gergo roviden folmazzunk; helyesbitest ajanlok. NINCSEN "magyar baloldal", csak roviden BALOLDAL van, mert nem magyar HANEM hazaarulo, globalista es Brusszel simogatasatol elelvezo MASOKrol beszelunk. Milyen ember az, aki gyuloletbol es irigysegbol kivanja beszerezni mindennapjanak igenyeit? Miert nem lephetnenk ki vegre mar a Zelenszkij altal udvozitett NATO-bol, vagy akar az Unios kotelekbol. EZEKEN KIVUL is van elet es meghozza bolcsebb es erkolcsosebb is. Ahol a PENZ AZ UR, ott nem letezhet emberi meltosag.
Berecskereki
2022. április 05. 19:47
Tisztelt Mandiner Szerkesztőség! Mikor kerül vissza az X lehetőség? Meg kellene sürgetni.
Putz Károly
2022. április 05. 19:27
Az érvénytelen szavazatok nagy többsége kérdésenként egy igent és egy nemet tartalmaz. Tekintsük ezeket a szavazatokat érvényesnek, és az igeneket hozzá kell adni az eddigi igenekhez (ha van), a nemeket pedig hozzá kell adni az eddigi nemek számához. A rajzos, firkált, üzeneteket tartamazó stb. szavazatok maradnak érvénytelenek. Fogadjuk el ezektől a szavazóktól az igeneket is és a nemeket is, hiszen mindkettőt egyszerre akarták. Legyen igazuk, és így 60% felett lesz a érvényes szavazatok száma. Kreatívnak kell lenni.
Berecskereki
2022. április 05. 19:20
Várom, hogy a két témából hogyan hoz ki értelmes döntést az EU, mivel ha a 7.cikk szerinti eljárást nem tudja érvényesíteni, akkor hogyan akarja érvényesíteni a 2020 évi jogállamisági rendeletet érvényesíteni Magyarországgal szemben. Főleg akkor, amikor a helyreállítási alapot még jóvá sem hagyták. A MN-ben olvasható: "Több fronton zajlik a vita Miután a kormány kézhez kapja a levelet, egy–három hónapja lesz válaszolni rá, s adott esetben az Európai Unió Bíróságához is fordulhat, amennyiben nem látja betonbiztosnak az uniós bizottság érveit. A hosszú, jó esetben is hónapokig elnyúló jogvita végén fő szabályként a tagállami pénzügyminisztereket tömörítő tanácsi formáció dönthet a pénzügyi szankciókról. Ezek vonatkozhatnak az unió keretköltségvetésből és helyreállítási alapjából származó forrásokra, noha utóbbit hazánk még meg sem kapta. A jogállamisági rendelet a bizottság jogállamisági eszköztárának friss, 2020-ban megfogalmazott eleme, amit Lengyelország és Magyarország sikertelenül támadott meg az EU Bíróságán. Egy másik jogállamisági eszköz, a hetes cikkely szerinti, úgynevezett jogállamisági eljárás már mindkét tagállammal szemben zajlik. Az évek óta terítéken lévő hetes cikkelyes eljárások lesznek a témái az Európai Parlament egy másik, szerdán rendezendő vitájának. Emlékezetes, a hetes cikkely a legsúlyosabb esetben a tagállam tanácsbeli szavazati jogának felfüggesztéséhez vezethet."
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!