Sírva fakadt óriási úszását követően a doppingváddal meghurcolt magyar sportoló (VIDEÓ)
Ilyés Laura Vanda : Ez a pillanat megér pár örömkönnyet!
A Camorra nagyarányú ingatlanügyletekbe kezdett kihasználva az intézkedéseket.
Egy Nápolyban üzemelő vár tulajdonosával készített helyi riportot az Euronews. A bártulajdonos nemrégiben csatlakozott az egyre hevesebb tiltakozásokhoz, mert az olaszországi intézkedésekhez nem párosulnak gazdasági támogató intézkedések, így számos kisvállalkozás ment csődbe. A kormány azt igyekszik kommunikálni, hogy bűnözők lepték el az olasz utcákat, ám a helyzet épp ennek ellenkezője: sokkal inkább a bűnözők által kisemmizett polgárok tiltakoznak egyre elkeseredettebben a kormány intézkedései ellen, melyek miatt cserbenhagyva érzik magukat. Úgy vélik, gazdasági segélycsomag nélkül a középosztály kivéreztetését jelentik a boltbezárások.
„A Camorra legfőbb célja, hogy pénz csináljon. Most éppen cégeket és ingatlanokat vásárolnak fel. Nem érdeke tüntetéseket szervezni. Ott voltam a legvadabb tüntetéseken, a barátaimat láttam ott vállalkozókat és családokat. Nem hinném, hogy a Camorra szervezte őket.” – mondja Fabrizio Caliendo.
1998-ban Fabrizio vallomása alapján tartóztattak le négy Camorra-tagot, írja az Euronews, így a megszólaltatott bártulajdonos szó szerint is az életét tette fel arra, hogy „megőrizze a szabadságát”. Ennek ellére úgy érzi, a kormány nem segíti, így szerinte természetes, ha a tönkrement családok a bűnszervezethez fordulnak.
„Ha valaki most meg akarná venni az üzletemet, nem biztos, hogy megnézném, honnan van rá pénze. A régi vállalkozásomat még inkább egy csapat fiatalnak adtam el, hogy ne kerüljön a Camorra kezébe.” – nyilatkozott a bártulajdonos.
„Pár napja először itt tiltakoztak a korlátozások ellen, utána a demonstrációk átterjedtek az egész országra. Sokak szerint ami itt történik, az lesz az egész országban” – mondta az Euronews olaszországi tudósítója, Giorgia Orlandi, aki beszámol arról is, hogy sok munkanélkülivé vált ember vonult az utcákra, őket tömöríti az Il Sud Conta nevű csoportosulás.
„Két dolog teszi elkeseredetté az embereket: a járványhelyzet és a gazdasági bizonytalanság” – mondta Lorenzo Baselice, a szervezet tagja az Euronewsnak. „Az lenne az igazi tiltakozás, ha nyitva maradnánk és nem fizetnénk adót, így az állam nem jutna hozzá a pénzünkhöz” – jelentette ki egy vendéglős, Ivano Bembo. „Ha újabb korlátozásokat pénzügyi segítség nélkül vezetnek be, sokkal rosszabb lesz a helyzet”– vélekedett Fabrizio Caliendo.