A konkrét tevékenységeket illetően ifj. Lomnici Zoltán megerősítette, hogy folytatják a Civil Akadémiák rendezvénysorozatát, fenntartják és erősítik a kapcsolatot a külhoni magyarokkal, működtetik a budapesti és vidéki CÖF-klubokat, és
a tervek szerint a jövőben is megszervezik a Békemeneteket.
Az elnök szerint a jelenlegi közéleti folyamatok több szempontból is aggodalomra adhatnak okot, ezért kiemelt célja, hogy a patrióta közösség megőrizze egységét, és a nemzeti oldal sikeresen reagáljon a jelenlegi politikai kihívásokra.