Orbán Viktor: Trump győzelme visszahozza a békét és kiszélesíti gazdasági lehetőségeinket

2024. november 10. 19:26

A kormányfő ugyanakkor rámutatott, „a magyar érdekekért nekünk, magyaroknak, a mindenkori magyar kormánynak kell kiállnia”.

2024. november 10. 19:26
ORBÁN Viktor; GÖNCZI Gábor

Nyitókép: Miniszterelnöki Sajtóiroda/Benko Vivien Cher

Donald Trump nem a megmentőnk, hanem a harcostársunk – jelentette ki a megválasztott amerikai elnökről a TV2-nek adott, vasárnap este sugárzott interjúban Orbán Viktor miniszterelnök, hozzátéve: „most már nem vagyunk egyedül, velünk van egész Amerika, az amerikai kormányzat”.

Az amerikai választásokat értékelve kiemelte: a legfontosabb kérdés, hogy a magyarokkal mi lesz.

Rámutatott: a magyar érdekekért nekünk, magyaroknak, a mindenkori magyar kormánynak kell kiállnia.

Ezt is ajánljuk a témában

Donald Trump megválasztását értékelve elmondta: könnyebben tudjuk elérni az érdekeinket, a céljainkat, mint korábban, de csak mi tudjuk őket elérni.

Ne nézzünk úgy az amerikai elnökre, mint egy megváltóra vagy megmentőre, hanem mint harcostársra – figyelmeztetett, hozzátéve: ő is harcol olyan dolgokért, amelyekért Magyarország is harcol.

Emlékeztetett: a Magyarország számára fontos ügyekben nem véletlenül alakult ki gyakorta az az érzés, hogy egyedül vagyunk. 

„Most már nem vagyunk egyedül. Velünk van egész Amerika, az amerikai kormányzat” – fogalmazott.

Van egy-két dolog, amit a mostani amerikai kormányzat elrontott, például a kettős adóztatást elkerülő egyezményt nem kötötték meg velünk, miután lejárt; ezt újra meg kell kötni – fogalmazott.

Jelezte, „néhány jelentősebb gazdasági ügyben” is szeretne megállapodni az Egyesült Államok megválasztott elnökével. „Azt gondolom, erre lesz is lehetőségünk” – fogalmazott Orbán Viktor.

A budapesti uniós csúcs legfontosabb elemeként a miniszterelnök azt említette: a résztvevők együtt szembesültek azzal, hogy „amit eddig csinált Európa, nem folytathatja”, változtatnia kell. Az eddig Ukrajnának mindent megadó vezetőknek „ennek az ellenkezőjére kell átállni” – mondta, hozzátéve: közösen kell levezényelni ezt a változást.

Nem szeretném, ha Európa szétszakadna egymással szembenálló táborokra – fogalmazott, célul kitűzve azt, ha „közösen tudnánk ebből a háborúpárti pozícióból átmenni egy békepárti pozícióba”.

„A magyar diplomácia nem volt 100 éve olyan erős, mint most, és nem volt akkora befolyásunk a világban, különösen méretarányosan – mert akkorák vagyunk, amekkorák – mint amekkora most van”

– értékelte Orbán Viktor az Európai Politikai Közösség csütörtöki budapesti csúcstalálkozóját és a pénteken szintén a fővárosban lezajlott EU-csúcsot.

Megjegyezte: „annyit szokták rugdosni a nadrágunkat, Nyugaton mondanak mindent jobbra-balra, nehéz tudni, hogy mit kell ebből komolyan venni”. „De olyan nagy baj nem lehet”, ha a magyar miniszterelnök meghívására eljön „negyvenegynéhány európai államfő”, 26 európai tagállam és „mindenki itt van, itt marad, tanácskozik, megköszöni, tisztelettel bánik velünk” – folytatta.

Orbán Viktor hangsúlyozta: most már biztos, hogy a békeköltségvetést nyújthatja be a kormány, azaz „kevesebbet kell költenünk háborús kiadásokra, sokkal többet engedhetünk meg olyasmit magunknak, ami az emberek mindennapi gyarapodását szolgálja”.

Soha nem látott kisvállalkozás-fejlesztési program indul ebben a költségvetésben, bejön a munkáshitel, az olcsóbb, megfizethetőbb otthonhoz és lakáshoz jutás lehetősége létrejön, meg tudjuk tartani a 13. havi nyugdíjat 

– sorolta a miniszterelnök.

(MTI)

 

Összesen 162 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Akitlosz
2024. november 11. 15:28
A nép eladósítás nem szolgálja a mindennapi gyarapodást. A hiteleket a korábbi támogatások helyett adják. Régen az állami képzésekben, munkaerőpiaci programokban résztvevők kaptak némi pénzt, amíg tanfolyamra jártak. Nem sokat, de mégis valamit, hogy addig se haljanak éhen, amíg tanulnak. Ma semmit sem ad az állam. Fel lehet venni a diákhitelt, hogy amire elvégzik a tanfolyamot addigra nagy adósságuk legyen a tanulóknak. Ne tudjanak könnyen kitörni a nyomorból, már ha egyáltalán. A munkáshitel koncepciója is hasonló lehet. A hitelállományt akarja növelni a kormány, ugyan nem a lakásállományt. Ettől csak még drágábbak lesznek a lakások. A lakhatást nagy szabású állami bérlakásépítési programmal lehetne elérhetőbbé tenni Magyarországon, de ezt véletlenül sem csinálja az állam. Csak eladósodottabb népet akar, több kihelyezhető hitelt.
Akitlosz
2024. november 11. 15:17
"különösen méretarányosan – mert akkorák vagyunk, amekkorák – mint amekkora most van" Talán, ha nem Európát akarná naggyá tenni, hanem "csak" Magyarországot.
Akitlosz
2024. november 11. 15:15
"Nem szeretném, ha Európa szétszakadna egymással szembenálló táborokra – fogalmazott" Ehhez képest ő uszít már több mint egy évtizede "Brüsszel" ellen. Plakátkampányokra költi az adófizetők pénzét. (Amúgy a szemben álló az két szó. A szemben az nem igekötő.)
Akitlosz
2024. november 11. 15:12
"„Most már nem vagyunk egyedül. Velünk van egész Amerika, az amerikai kormányzat” – fogalmazott. Van egy-két dolog, amit a mostani amerikai kormányzat elrontott, például a kettős adóztatást elkerülő egyezményt nem kötötték meg velünk, miután lejárt; ezt újra meg kell kötni – fogalmazott. Jelezte, „néhány jelentősebb gazdasági ügyben” is szeretne megállapodni az Egyesült Államok megválasztott elnökével. „Azt gondolom, erre lesz is lehetőségünk” – fogalmazott Orbán Viktor." Ez mind az összes? Meglehetősen szerény célok. Főleg ahhoz képest, hogy állítólag nem csak az Amerikai Egyesült Államok megválasztott vezetőjével jó a kapcsolata, de a világ legfontosabb vezetőivel is. Kárpátalja kérdését meg sem meri említeni.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!