Felkelt Jourová szombaton, rápillantott Magyarországra és fenyegetőzni kezdett
Az Európai Bizottság alelnöke jogi lépésekkel is fenyegetőzik Magyarországgal szemben.
Erről Ön semmit nem tud?
Fotó: Juszt László Facebook-oldala
„Nem véletlenül nem hajlandó valódi riporterekkel találkozni a miniszterelnök. Igaz ma már a választókkal sem. A fene se látott ilyen “konspirált” kampányt. Pedig milyen izgalmas beszélgetéseket lehetne most folytatni, ha nem bujkálna és hazudozna a riportalany. Ezen a héten én ezeket kérdezném. Ugye nem gondolja komolyan, hogy bárki elhiszi azt, hogy a Közszolgálati Egyetem rektora a saját szakállára hívta meg azt a volt iráni elnököt, akit a nyugati világban – fogalmazzak finoman – nem tartanak szalonképesnek? Különösképpen azután, hogy az Ön külügyminisztere nemrégiben Iránban járt. Tényleg mi hasznunk van Szijjártó iráni útjából? Vagy így is kérdezhetem, kinek van haszna ebből?
Kormányzati szereplők is megkérdőjelezik, hogy a Roszatom be tudja-e fejezni a Paks II. munkálatait. Ehelyett többen a francia Framatome vállalatot bízták volna meg egy úgynevezett Paks III. projekt elindításával, de Ön ragaszkodott az orosz beruházáshoz. Nem gondolja, hogy ez van annyira súlyos kérdés, hogy nem önöknek, nem Önnek hanem valódi szakembereknek kellene dönteniük?
A hőn áhított demográfiai fordulat nem jött el tavaly sem, sőt katasztrofális zuhanásban vagyunk, ez derül ki a KSH adataiból. Úgy tűnik az álintézkedések nem segítették a gyerekvállalást. Komolyan gondolta, hogy az emberek a szegénységükre még ráhúznak egy lapot?
Különösen érdekes a kínai elnök látogatása, s a kínaiak építkezései, ha figyelembe vesszük, hogy az USA amiatt aggódik, hogy a kínai hadsereg a gazdasági fejlesztés keretében, az infrastrukturális beruházások révén ellátási bázisokat és egyéb támaszpontokat hoz létre világszerte. Erről Ön semmit nem tud?
2020 februárjában világszerte már 94 kikötő volt részben kínai cégek tulajdonában vagy üzemeltetésében. Nem tart attól, hogy hazánk kettős célú beruházásokkal segítheti egy kínai eszkalációs terv végrehajtását?
Kína egy sor afrikai országot hitelekkel vett meg. Úgy mint most nálunk. A hitelt visszafizetni képtelen országoktól elvette, ami járt neki. Srí Lanka-n például egy kikötőt. Az ott élő kínaiak és a beruházások biztonságának garantálására pedig tartalékos, milíciaszerű fegyveres kínai egységeket rendelt. Sor került a gazdasági tárgyalásokon ilyen részletek tisztázására?
Nyilatkozott Németh Zsolt, a Fidesz külügyese. Amit mondott, az pont az ellenkezője annak, amit Ön képvisel: mondjanak bármit Putyin propagandistái, a NATO nem oroszellenes szervezet, nem tervezi és soha nem is tervezte megtámadni Oroszországot, de képes megvédeni a tagjait egy orosz támadástól….Ha most nem lennénk NATO-tagok, akkor valószínűleg jelenleg nem Ukrajna védekezne egy orosz támadással szemben, hanem mi. Lehet, hogy Németh Zsolt lesz a következő prominens fideszes politikus, akinek távoznia kell a pártból?”