Bejelentette a kormány, mekkora emelésre számíthatnak a nyugdíjasok
Sokan örülhetnek majd a jó híreknek.
A szerző azt írja, „a politikai virológia azt jelenti, hogy pandémia idején mindenre a vírus kontextusában kell nézni, így kell eljárnia a cselekvő kormányzatnak”.
A XXI. Század Intézet 21 című zsebkönyvsorozata G. Fodor Gábor Politikai virológia – Kormányozni a vírust című művével indul – írja a 888. Az intézet stratégiai igazgatója által írt kötet a koronavírus-járvány következtében kialakult helyzetet és annak kormányzati kihívásait tárgyalja, kiegészítve táblázatokkal, grafikonokkal, statisztikákkal és a pandémia kronológiájával.
„A vírus egy esemény, ami megtörténik velünk. Egy olyan esemény, amely kirángatja a rutinból a kormányzatokat, kihívás elé állítja őket. Eldől, hogy képesek-e megszervezni az államot, megvédeni az emberéleteket és a gazdaságot, képesek-e reményt adni a családoknak, megóvni a munkahelyeket, fenntartani az ellátó rendszerek működését, majd újraindítani az országot. A politikai virológia azt jelenti, hogy pandémia idején mindenre a vírus kontextusában kell nézni, így kell eljárnia a cselekvő kormányzatnak, mi meg közben azt nézzük, hogy egyáltalán fennáll-e a cselekvő politika, van-e cselekvőképes kormány, amely megbirkózik a járvánnyal” – írja a politikai filozófus.
A szerző a vírus politikai lélektanát tárgyalva így fogalmaz: „Míg a liberális véleményirodalom képviselői a populisták miatt aggódnak, addig az emberek attól félnek, hogy a pandémia következtében veszélybe kerül az életük, elveszítik a családtagjaikat vagy a barátaikat. Éppen ezért azt akarják, hogy azok, akik kormányoznak, mentsék az életet, védjék meg a gazdaságot, vessenek véget a bizonytalanságnak. Kormányozzák tehát a vírust.”