Igazából tudtam, hogy váltanom kellene országot
Ehelyett ott rohadtam szinte minden magyar tévécsatornánál.
A nemzetközi újságírószervezet szerint a magyar hatóságok fékezik a sajtó szabadságát, ugyanakkor a csatorna G-nap előtti elköteleződéséről nem adnak hírt.
Közleményben ítélte el a Hír TV-ben történt változásokat a Riporterek Határok Nélkül nemzetközi újságírószervezet – azt állítják, a televízió a miniszterelnök egyik barátja általi megvásárlása csak a legutóbbi lépés az ország médiapiacának „elfoglalásában”.
Hírt adnak arról: a hatalomátvétel utáni azonnali 180 fokos fordulat „Fidesz-párti” csatornává változtatta a tévét, és fontosnak tartották kiemelni Kálmán Olga elbocsátását is, aki szerintük a Hír TV „vezető hírműsorában” volt műsorvezető.
Úgy fogalmaznak: „Ez a Fidesz-szövetségesek általi hatalomátvétel csak annak az újabb bizonyítéka, hogy a kormány elkötelezett a média kontrollálásában...a hatóságok fékezik a sajtó szabadságát és annak lehetőségét, hogy az a demokrácia őrkutyájaként betöltse szerepét”.
Kiemelik, hogy ezzel egy emblematikus ellenzéki csatorna került a kormánypárti médiatáborba, a kormány pedig többek között ezzel is „el akarja hallgattatni politikai ellenzékét”. Arról azonban a közlemény nem szól, hogy a csatorna ellenzéki léte a G-nap utáni három évre korlátozódik, ugyanis 2015 előtt hosszú éveken át a Hír TV is a Fidesz közeli tábort erősítette.
Végül hozzáteszik, Orbán 2010-es megválasztása után „a demokrácia folyamatosan visszaszorul”, Magyarország pedig a 180-ból már csak a 73. helyen áll a Riporterek Határok Nélkül Globális Sajtószabadság Indexén.