Ezt megelőzően előbb az FHB Jelzálogbankot több mint százmillió forintos bírsággal sújtotta az MNB, a tőzsdén felfüggesztették a bank papírjaival való kereskedést, a parlament pedig váratlanul törvényben regulázta meg a takarékszövetkezeti szektort, amelynek integrációját Spéder felügyelte. Emellett Spédert a kormányközeli médiumok is támadni kezdték.
A Figyelő összefoglalója szerint három egymástól részben elkülönülő, részben összefüggő ügyben folyik nyomozás, melyeknél a gyanú szerint az állam rosszul, az FHB jól járt: miként vett 49 százalékot a Magyar Posta az FHB Kereskedelmi Bankban 28,5 milliárd forintért; hogyan adta el a posta pénzszállító cégének egy részét; és miként osztozkodott az FHB és a posta a Díjbeszedő-csoport érdekeltségein.