Czibere Károly ismertette: 2011-ben, amikor kijelölték befogadóállomásnak a fóti gyermekvédelmi központot a kísérő nélkül Magyarországra érkező kiskorúaknak, egész évben 60-70 gyermek érkezett, és többségük két-három napon belül távozott. Ezért a fóti központban 34 férőhelyet, a hódmezővásárhelyi Szent Ágota Gyermekvédelmi Szolgáltató Központban további 18 férőhelyet alakítottak ki, így összesen 52 gyermeket tudtak elhelyezni.
Az idén viszont már 8600 gyermek érkezett Magyarországra kísérő nélkül. A jelentősen megnövekedett terhelés miatt a kormány augusztustól felgyorsította a gyámhatósági intézkedés folyamatát: lerövidítette a határidőket, több gyermekvédelmi gyám kirendelését és több hatósági ügyintézőt írt elő. Második lépésként, 116 millió forintból, 34-ről 130 férőhelyesre bővítették a fóti gyermekotthont.
Egyre többen maradhatnak nálunk