2015-ben a Fejlesztés Európai Évében a HAND szövetség más civil szervezetekkel és az Európai Unióval együttműködve kampányba kezd a globális szegénység ellen. Az EU a fejlesztéspolitika keretében fejlődő, harmadik világbeli országoknak nyújt rendszeres pénzbeli támogatást, tehát EU-s tagállamok ilyen juttatásban nem részesülhetnek. A fejlesztési pénzekről szóló megállapodásokban a támogatásokat jellemzően ahhoz kötik, hogy az adott országokban teljesül-e a demokrácia és a jogállamiság követelményének legalább egy minimuma, és tiszteletben tartják-e az emberi jogokat. A fejlesztéspolitikától elkülönülnek a humanitárius segélyek, amiket természeti katasztrófák vagy háborús helyzet esetén, feltétel nélkül juttatnak a lakosságnak.
Statisztikák egyelőre csak a 2012-es támogatási összegekről érhetők el: akkor az EU a költségvetése 9 százalékát, 13,8 milliárd eurót költött el fejlesztési és humanitárius segélyekre.
A Fejlesztés Európai Évének nyitórendezvényén elhangzott: a HAND idei kampányának célja, hogy minél jobban bevonják az uniós polgárokat a világról és a közös jövőről szóló társadalmi vitába, valamint hogy növeljék a NEFE-re, az az a nemzetközi fejlesztési együttműködésre irányuló politikai figyelmet és a társadalmi támogatottságot. Felmérések szerint sokan nem is gondolják, hogy Magyarországnak feladata lenne másokon segíteni, mivel még maga az ország is segítségre szorul. A fiatalok kifejezetten alulinformáltak a globális problémákról, nem tudják, hogyan tudnának szerepet vállalni ezek csökkentésében. Ismerethiány tapasztalható nemcsak a fiatalok, de a döntéshozók körében is – ismertette Balogh Réka, a HAND Szövetség szakpolitikai munkatársa.
A rendezvényt Győri-Dani Lajos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat ügyvezető alelnöke, Perger István, az Európai Bizottság Magyarországi Képviseletének kommunikációs vezetője, valamint Kovács Ádám Zoltán, a nemzetközi együttműködésért felelős helyettes államtitkár nyitotta meg.
Győri-Dani Lajos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat ügyvezető alelnöke szerint Magyarország szerepe a határon túli fejlesztéseben, és a harmadik világban egy olyan egységes képviseletet, közös fellépést, közös gondolkodást igényel az ebben részt vevő összes szervezet részéről, amely elengedhetetlenné teszi, hogy legyen egy közös platform, amelyen egymást segíteni és támogatni tudják. Fontosnak tartja az állammal való együttműködést. Győri-Dani Lajos a menekültekről is hosszan beszélt. Úgy gondolja, a harmadik világból legtöbben a félelem miatt menekülnek. A fő kérdés az, hogy miként lehet segíteni rajtuk, illetve megoldani problémájukat. Határainkon azok a menekültek állnak, akik félelmükben hagyják el hazájukat, célunk pedig, hogy eloszlassuk a félelmüket és a bizonytalanságukat – mondta.