Fordul a szél: Trump kőkemény üzenetet küldött a világnak – és külön az Európai Uniónak
Ahogy az új amerikai vezetés a hazája boldogulását teszi az első helyre, úgy Európának s benne Magyarországnak is így kell tennie. Kacsoh Dániel írása.
„Az akácfa a magyar tájtól, a Kárpát-medencétől idegen, rendkívül kártékony és agresszív növény, amelynek elterjedése kipusztulással fenyegeti őshonos erdeinket” – mondta Kövér László 2002-ben. Most viszont a kormánypárt már nem osztja „azt a véleményt, ami a balliberális oldalon megfogalmazódik, hogy Észak-Amerikából behurcolt özönnövény lenne az akác”.
Kövér László 2002-ben a Magyar Demokratának adott interjújában úgy fogalmazott: „az akácfa a magyar tájtól, a Kárpát-medencétől idegen, rendkívül kártékony és agresszív növény, amelynek elterjedése kipusztulással fenyegeti őshonos erdeinket”. Hozzátette: ha nem teszünk ellene valamit, akkor elősegíti a bükk- és tölgyerdeink, valamint az aljnövényzet eltűnését, de még az állatvilágra is hatással lehet. Az akác is csak egy súlyos történelmi tévedés Magyarországon – fejtette ki a politikus az interjúban a Medgyessy Péter által beindított „Akácfa mozgalom” kapcsán.
A mostani kormányzati retorika szerint viszont Orbán „kegyelmet kért” az akácnak Barroso-tól, illetve a kormánypárt nem osztja „azt a véleményt, ami a balliberális oldalon megfogalmazódik, hogy Észak-Amerikából behurcolt özönnövény lenne az akác” – mutat rá az Index, hozzátéve: maga Kövér is az akác-ügyet említette példaként a tagállami gazdaságpolitikába való túlzott EU-s beleszólás kapcsán.