A Tárki március 12-19. között végzett kutatása szerint a baloldali kormányváltó összefogás a teljes népesség körében a februári 21 százalékról 16 százalékra esett vissza és így a népszerűsége nagyjából a Jobbikkal került egy szintre. Márciusban a baloldali szövetséget a teljes népesség 16, a Jobbikot 15 százaléka támogatja. A Fidesznek 38, az LMP-nek 4 százalékot mértek a teljes lakosság körében, mindkét szám megegyezik a februárban mért mutatókkal. 19 százalék azok aránya, akik egyik pártot sem választanák.
A pártválasztók körében a Fidesz 49-ről 51 százalékra erősödött, a baloldal viszont jelentősen gyengült, 27-ről 21 százalékra. A Jobbik 19-ről 20 százalékra erősített, így csaknem beérte a baloldali szövetséget a pártválasztók körében. Az LMP-re a februári adatokhoz hasonlóan 6 százalék szavazna, vagyis bejutnának a parlamentbe.
A Tárki felmérésében a válaszadók 54 százaléka ígérte biztosra a választási részvételét. Az alacsonyabb részvétel a jobboldali pártoknak kedvez, mert az ő bázisuk a legelkötelezettebb. A kisebb mértékű választói aktivitás egyértelműen kedvezőtlen az LMP számára, melynek parlamenti bejutása múlhat azon, hogy mennyire képes a saját táborát rávennie a szavazásra. Egy magasabb részvételi arány esetén viszont az LMP támogatottsága akár lényegesen meg is haladhatja a parlamenti küszöböt. A baloldali ellenzéki lista is kedvezőbb eredményre számíthat, ha sikeresen mozgósít – írják a felmérésben.