Baloldali korrupció: Baja Ferenc lemondott minden tisztségéről
Az MSZP egykori minisztere innentől kezdve a háttérből kívánja támogatni a párt munkáját.
Tizennégy egykori és jelenlegi rendőr, köztük Gergényi Péter volt budapesti rendőrfőkapitány és Bene László korábbi országos rendőrfőkapitány ellen emelt vádat a Központi Nyomozó Főügyészség a 2006-os eseményekkel kapcsolatban.
Lezárta a 2006-os eseményekkel kapcsolatos vizsgálatát a Központi Nyomozó Főügyészség debreceni regionális osztálya, melynek eredményeképp 14 egykori és jelenlegi rendőrrel szemben nyújtottak be vádiratot a Fővárosi Törvényszék Katonai Tanácsához. Az érintett egykori rendőri vezetők között van Gergényi Péter volt budapesti rendőrfőkapitány és Bene László korábbi országos rendőrfőkapitány is – írja a hvg.hu.
Gergényi ellen elöljárói intézkedés elmulasztásának bűntette miatt történt vádemelés az MTV-székház ostromával kapcsolatosan. A vádirat szerint bár Gergényi a beérkezett adatokból, információkból tudta, hogy a televízió székházánál szolgáló rendőri egységek irányítatlansága folytán teljes zűrzavar alakult ki. „Tisztában volt azzal, hogy az általa kijelölt, a védekezésre odairányított rendőri kötelékek koordinálását a helyszín-parancsnokot terhelő kötelezettségeit M. G. rendőr alezredes nem teljesítette. Az alkalmatlanná vált helyszínparancsnok leváltására, illetve helyette más, a rendőri erőket összefogni képes helyszínparancsnok kijelölésére nem intézkedett” – írja az ügyészség, amely szerint Gergényi mulasztása következményeként, mert a helyszínparancsnoki intézkedések elmaradásával a helyszínre vezényelt rendőri kötelékek túlnyomórészt felmorzsolódtak, több rendőr megsérült, a szolgálatra jelentős hátrány bekövetkezett.
Bene László, volt országos rendőrfőkapitánnyal szemben két rendbeli elöljárói intézkedés elmulasztásának bűntette miatt emeltek vádat. „Egyrészről azért, mert azzal, hogy az általa létrehozott vizsgáló-bizottságok jelentéseiben körvonalazott megállapítások ellenére elmulasztotta a felelősségre vonásra irányuló eljárások megindítását, nem intézkedett parancsnoki tényfeltáró vizsgálat lefolytatására sem, holott az időben végzett vizsgálat akár katonai bűncselekmény megalapozott gyanúját is feltárhatta volna” – áll a közleményben, hozzátéve: „Másrészről 2006. október 23-át követően a közvélemény a rendőrök azonosíthatatlanságára vonatkozó kifogásai ellenére eltűrte, hogy a Rendészeti Biztonsági Szolgálat ünnepnapon szolgálatot teljesített állománya a korábbi határozott utasításával is szemben nem viselte szolgálati azonosító jelvényét. A mulasztások kivizsgálására, az esetleges felelősségvonásra intézkedéseket nem tett”.