Iskola a ponthatáron

2012. december 20. 20:33

Így jutott el a kormány a részben fizetős rendszertől a szinte teljesen fizetősig, onnan pedig a teljesen ingyenesig, hogy visszatérjenek a részben fizetősig. Nyilván bolondgombát ettek.

2012. december 20. 20:33
Magyari Péter
„Szerdán a kormány úgy döntött, hogy legalább 55 ezer diák ingyen tanulhat majd. Azt is eldöntötték, hogy karácsony napjáig az emberi minisztérium meghatározza, hogy melyik szakon hány pont lesz a bejutás feltétele. Voltak kétkedő hangok, hogy előre ezt hogyan lehet tudni, meg hogy kevés az idő, de a kormány mindenkit megnyugtatott: ha kell a hétvégén is dolgoznak majd a minisztériumban, felülről nyitott lesz a rendszer, ha sokan érik el a ponthatárt, hát majd sokan mehetnek az adott szakra.

Csütörtökig tartott ez a koncepció, ami éppen egy teljes napot jelent. Ekkor azt jelentette be a kormány, hogy nem határoznak meg előre ponthatárokat, hanem az egyetemek majd maguk dönthetnek, hogy hány ponttól lehet bejutni hozzájuk.

És 16 szakon csak tandíjért lehet majd tanulni.

Így jutott el a kormány a részben fizetős rendszertől a szinte teljesen fizetősig, onnan pedig a teljesen ingyenesig, hogy visszatérjenek a részben fizetősig.

Nyilván bolondgombát ettek.”

Összesen 112 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
tarackos
2012. december 21. 09:44
"Nyilván bolondgombát ettek." Szerintem született tehetségek! De ha még is gomba akkor vmi vöröset. Mert bolond komcsik...
Karcolt
2012. december 21. 09:18
Tippem szerint az andragógiát azért tették bele, hogy a kevésbé kitartóak az első idegen szónál feladják és ne olvassák végig a listát. Pl. a SZIE-n andragógia a következő szakirányokat tartalmazza: - felnőttképzési szervező szakirány - művelődésszervező szakirány - munkavállalási tanácsadó szakirány - személyügyi szervező szakirány Az tisztán látszik, hogy ezek nem azok a meggazdagodós szakok, mint a jogász vagy közgazdász. Nem tudom, mi a követelményrendzserük, név alapján igencsak szükség van ezekre, hacsak nem örök közmunkássá akarják tenni azokat, akiknek nem sikerül elsőre a szakmájukban elhelyezkedni. (A művelődésszervezőt pedig előszeretettel hozzák mint felesleges szakot, miközben az pont ugyanolyan, mint az aerobic edző: a jómunkásemberek szabadidős rekreációjával foglalkozik. Mielőtt valaki ezzel jönne: az aerobic edzők egy része TF-et, azaz felsőfokú, támogatott nappali tagozatot végzett...) Több másik szak is elég érthetetlen: tisztán látszik, hogy ez a lista a főnök előítéletei és frusztrációja alapján készült, semmi köze bármilyen piaci vagy társadalmi igényhez.
UrbánPiktorMonnyonLe
2012. december 21. 09:04
Milyen csodálatos lenne ha ez a kormány el tudná végre dönteni hogy mi a kénköves ménkűt akar és megbeszélgetné az erre lévő képviselőtársaival. Netán ha egyeztetne az illetékes társadalmi rétegekkel, kikérné a véleményüket, felmérné az érdekeiket, akkor lehet hogy nem kéne az utcán tömegesen bóklészni és Hoffman meséit skandálni.
UrbánPiktorMonnyonLe
2012. december 21. 08:58
Az még hagyján hogy megették a bolondgombát, de termesztik is két és fél éve és csak úgy ontják a spóráit. :-D A Piktornak sincs semmi köze a KISZ-hez. Áháhááá, dehogy.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!