Szavazás 2010: politikai hiánygazdaság

2010. január 26. 11:35

Pártot a pártboltból. Azt vesszük, ami épp van.

2010. január 26. 11:35
„A politikai helyzetet Orbán Viktor írta le legjobban, amikor a nyáron valami ilyesmit mondott: először a kommunizmus óta egyetlen versenyző áll a politikai küzdőtéren, a politika centrálissá vált kétpólusúból. Ezt nevezem én politikai hiánygazdaságnak. De miért kéne ez érdekelje a Fidesz szavazóit? Nekik megfelel ez a párt és ez a helyzet. Ők nem akarnak másra szavazni, és nem ők tehetnek arról, hogy Gyurcsány és Kóka néhány év alatt tökéletesen leamortizálta a politikai ellenfelet. Aggódjanak a baloldaliak, vagy szavazzanak ők is a Fideszre!

Ebben teljesen igazuk van, de szeresse bár Orbán Viktort tiszta szívből, és minden körülmények között szavazzon a Fideszre, ez egy »polgár« számára lehangoló helyzet, és azt hiszem, ezt ki is lehet olvasni a kutatásokból. A Fidesz szavazói körében is magas az elégedetlenség a pártjukkal, a többi párt támogatottságáról nem is beszélve. A politikusi népszerűségi indexek folyamatosan a negatív tartományban vannak, több mint 10 ponttal alacsonyabb az egész elit átlagpontszáma alatt. A helyzet lehangoló. Még lehangolóbb azoknak, akik nem a Fideszre akarnak szavazni. Többségük teljesen tanácstalan. A kutatások szerint a részvételi hajlandóság és a biztos pártválasztás is a mélyben van.”

Összesen 11 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
csőretölcs
2010. január 26. 18:11
Jó ötlet.. Rég jártam a Fidesz-shopban!
Arivistus
2010. január 26. 14:53
A cikkel ellentétben úgy látom, hogy nem feltétlenül rossz kiélezett verseny hiánya (="politikai hiánygazdaság"). Elvégre a kiélezett politikai verseny eredménye volt Medgyessy és Gyurcsány pénzszóró populista politikája, aminek most isszuk meg a levét. A kiélezett verseny eredménye volt az hogy GYF - mikor már látta hogy nagy a gond a költségvetésben - inkább az adókat emelte, mintsem hogy az ő szeretett törzsszavazóitól vegye vissza a "szociális vívmányokat". E miatt (is) vagyunk ma versenyképtelenek. A kiélezett versenyben létkérdés a baráti média támogatása: néhány hete olvashattuk itt az ATV (+egy ismeretlen csatorna) 1.5 milliárd forintos megbízását. Nézzük meg Kínát. Ott nincs kiélezett politikai verseny. Ott nem osztanak plusz juttatásokat a törzsszavazóknak. Nem is emelik ezeket a juttatásokat 4 évente. És ennek fedezetére nem vetnek ki 70%-os adóéket kitevő adókat. Az eredmény: Magyíarország 2009: -6,5%-os GDP arányos "növekedés"; Kína: +8,7%-os GDP arányos növekedés.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!