Francesca ismét alapos és zseniális!
Ezt ismét muszáj elolvasnia mindenkinek, és kéretik terjeszteni.
Manfred Nowak szerint létre kell hozni egy európai alkotmányt és még több jogkört kell átadni Brüsszelnek.
Most kell nyomást gyakorolni a magyar kormányra, amikor az oroszellenes szankciók miatt ellentétbe került egymással Jaroslav Kaczynski és Orbán Viktor, írja az osztrák Die Pressének nyilatkozó Manfred Nowak.
Az emberi jogokkal foglalkozó osztrák ügyvéd úgy látja, hogy Putyin egybetömörítette az EU-t, így most már csak Magyarország lóg ki a sorból, mert még a lengyelek is a közös álláspontot támogatják. Azaz szerinte
Manfred Nowak, aki hat éven át a kínzások ügyében illetékes ENSZ-jelentéstevő volt, a Die Pressének kifejtette: az invázió nyomán még az is elképzelhető, hogy Európa előbbre lép az alapjogok ügyében. Hiszen minden tagállam látja, hogy ebben a válsághelyzetben erősíteni kell az uniót.
„Ennek megfelelően európai alkotmányt kell létrehozni, még több jogkört kell átadni Brüsszelnek, ami egyben azt jelenti, hogy fel kell adni közmegegyezéses döntéshozatalt, mivel az módot nyújt egyes országoknak a blokkolásra” – fogalmazott.
Hozzátette, hogy a volt szocialista országok felvételével az EU kétségtelenül kockázatot vállalt, hiszen az érintett térségben még mindig viszonylag erősek a nacionalista irányzatok, amelyek szembemennek a jogállammal és az emberi jogokkal. Ám az ügyvéd hisz abban, hogy ezeket az erőket le lehet győzni. Emlékeztetett arra, hogy a történelem során mindig is a forradalmak nyomán lehetett a leginkább előrelépni az emberi jogok területén. Bízik azonban abban, hogy a politika a harmadik világháború nélkül is képes felébredni végre.
Hogy miként lehet nyomást gyakorolni a magyar kormányra, arra azt válaszolta, hogy be kell vetni a 7-es paragrafust, amely ugyan
de Varsó immár nem fedezi Magyarország hátát, mivel az oroszellenes szankciók miatt ellentétbe került egymással Jaroslaw Kaczynski, a lengyel kormánypárt, a Jog és Igazságosság elnöke és Orbán Viktor. „Vagyis itt a pillanat, hogy élesbe forduljon az eljárás. Ám az uniónak egyébként is fel kell adnia, hogy a külpolitikában alkalmat nyújtson bármelyik tagjának a vétózásra” – fogalmazott.
Nyitókép: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Benko Vivien Cher