A gonosszal állandóan foglalkozni kell

2016. május 10. 11:50

Ezt gondolják a baloldali liberálisok. Se Isten, se természet, semmi se avatkozhat bele az emberek dolgaiba. Bárkiből lehet bármi, vagyis az ember teljesen az elképzelése szerint alakíthatja a világot. Interjú.

2016. május 10. 11:50
Lánczi András
Lánczi András
888

„A nagy politikai alapkérdés 400 éve Európában az, hogy elfogadjuk-e, hogy a természet rendje szerint kell-e élnünk vagy azt elutasítva. A természet rendje azt is jelenti, hogy van teremtő, de legalább valamilyen princípium, valami, ami az ember akaratától függetlenül létezik. Ennek természetesen van következménye a politikára nézve. Vagy azt mondjuk, hogy ilyen nincs. Akkor a politika nem lesz más, mint emberek közötti alku. Ezt gondolják a baloldali liberálisok. Se Isten, se természet, semmi se avatkozhat bele az emberek dolgaiba. Bárkiből lehet bármi, vagyis az ember teljesen az elképzelése szerint alakíthatja a világot. (...)

Ez az egész akörül forog, hogy van-e haladás vagy nincs, mert minden erről szól. A baloldal morális tartását az adja, hogy ők képviselik a haladást. A  progresszió képzete azonban nem létezett a 18. század előtt. Most akkor Dante, Shakespeare és mondhatom sorba a neveket, ők haladóak voltak, vagy sem? Ma egy elvont haladás-eszme uralma alatt élünk. Minden pillanatban a rádióból, tévéből ez jön becsomagolva, azt zúdítják ránk például, hogy »a 21. században ilyen már nem lehet« és más hasonló árulkodó megfogalmazások hangzanak el. Hát miért ne lehetne? A progresszivista azt hiszi, hogy ami volt, azt ő ismeri és tudja mi az és mindenre, amit újonnan tapasztal, ráhúzza a haladás sémáit, mert végleges válaszai vannak az emberiség nagy kérdéseire. A migránskérdésnél is ez bukott ki. Merkelről kiderült, hogy ő aztán igazán zárt gondolkodású, nem tud reagálni a változó világra, a haladás eszméje rabul ejtette.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 48 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Géká
2016. május 10. 18:25
én aztán nem vagyok oda a hazai baloldalárt vagy az európaiért sem, de ne már Lánczi (egyik sem a kettőből) beszéljen erkölcsről nyilvánosan. Nem kell durván elítélni meg szidni őt sem, de azért nem kéne pont neki (vagy bárkinek abból a bagázsból) ilyen témákban megnyilatkoznia.
Mich
2016. május 10. 16:45
"ember teljesen az elképzelése szerint alakíthatja a világot" EZT Lánczi rosszul tudja! Csak a libsibolsik alakíthatják a világot, természetesen a saját elképzelésük szerint...!
Domnu Inginer
2016. május 10. 15:50
"GFG:  Ha hozzákapcsolhatok még egy gondolatot Chestertonhoz, bár távolinak fog tűnni, Salazar egy helyen azt írja, hogy a diktatúra azért van fölényben a demokráciával szemben, mert ott ki lehet mondani az igazságot… Lánczi: Erre meg Richard Rorty azt mondja, hogy az igazságnál fontosabb a demokrácia. Magyarul azt mondja, hogy a demokrácia nem feltétlenül az igazságnak a rendszere." Botrány ez az interjú.
balbako_
2016. május 10. 15:42
"A baloldal morális tartását az adja, hogy ők képviselik a haladást". Hírem van Lánczi se haladás, se morális tartás ez a baloldal! A hatalomért bárkivel összehempergő, elvtelen, szégyenletes formáció amelyik állandóan a szélsőségekkel paktál. Keleten beolvadtak a kommunisták közé, nyugaton a liberálnácik talpasai lettek.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!