Határesetek

2014. február 07. 12:32

Képzeljük el, mi történne, ha az ukrajnai események vagy a szerbiai állapotok miatt Magyarország bármelyik kormányzati tisztségviselője vagy akár csak egy kormánypárti véleményvezér felvetné Kárpátalja, illetve Vajdaság egyesülését Magyarországgal.

2014. február 07. 12:32
Demeter Szilárd
Demeter Szilárd
Heti Válasz

„Európa manapság sem tud mit kezdeni a határok megváltoztathatatlanságának »kőbe vésett« elvével, ráadásul a csapdát saját magának állította. Minket, magyarokat különösen érzékenyen érint ez a kérdés; főleg a mai Magyarország határain kívül élő nemzetrészeket. 1989 után ismét átrajzolódott földrészünk térképe: miközben a két Németország újraegyesülését általános eufória és helyeslés kísérte, mi kétoldalú szerződésekben ismertük el a szomszédos országok határait, illetve a magyar politika számtalan alkalommal megerősítette, hogy nincsenek területi követelései. A revizionizmus csúnya billog.

Közben Csehszlovákia is kettévált, amit jóváhagyott az európai közvélemény, miközben Jugoszlávia szétesését nem tervezték, és nem is nagyon akarták. De megtörtént, együtt kell élni vele. A többségében albánok lakta, Szerbiából leszakadt Koszovót mára azért a világ országainak jelentős része elfogadta önálló államként.

Képzeljük el, mi történne, ha az ukrajnai események vagy a szerbiai állapotok miatt Magyarország bármelyik kormányzati tisztségviselője vagy akár csak egy kormánypárti véleményvezér felvetné Kárpátalja, illetve Vajdaság egyesülését Magyarországgal. Halljuk lelki füleinkkel a magas cében tiltakozó európai kórust?

Az európai elit válasza erre a problémára tünetértékű: légiesítjük a határokat, a schengeni övezetben gyakorlatilag jelentőségüket vesztik, az Európai Unió majd a régiók Európájává válik. Vagy létrehozzuk az Európai Egyesült Államokat. Vagy nem.

Lebontott határátkelők ide vagy oda, Európa nyugati felében manapság a skótok és a katalánok függetlenedési törekvései borzolják a kedélyeket. Közben pedig a volt vasfüggönyön innen most éppen a nagyromán álmot vállalja fel teljes mellszélességgel Traian Băsescu román államfő, és nyíltan agitál Románia és Moldova egyesülése mellett.”
az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 13 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
ottapont
2014. február 07. 15:21
Magyarország más elbírálás alá esik mint az őt körülvevő szomszédai. Ebben nincs semmi új. A magyar revízió, annak bármilyen formája tabu, anatéma. Pedig voltak érdekes fordulatok a k0zelmúltban, ezekről egy előadás Dr. Raffay Ernő: Revíziós lehetőségek http://www.youtube.com/watch?v=Q1IFO4Nw_5U Ami a jövőt illeti, ha valaha adódnának új lehetőségek több mint valószínű, hogy a Martonyi félék azokat sem használnák ki.
Papuska
2014. február 07. 15:01
Ha az új Alkotmányt nézzük a két bécsi döntés még mindig érvényben van, hisze a békeszerződés gyalázatos feltételeit heveny erőszak kényszerítette ránk, és a "megszállások" idején hozott döntések érvénytelenek. Egyébként is tény, hogy jelentősen közelebb jártak az igazsághoz, mint az eredeti Trianoni döntés. Ha azt vesszük, hogy a Burgerlandnak nevezett Őrvidék németjeinek eredetileg semmi köze nem volt Ausztriához, mert többségük valahonnan Nyugat-Bajorországból kerültek ide, mint a magyarországi németek többsége, volna még hol határt igazítani. De ezt ma mindenki másnak szabad, csak nekünk nem. Vajon miért?
talán
2014. február 07. 14:28
A témában egy szakértő eu-s képviselőt kell megkérdezni, mondjuk Gurmai Zitát.
==T==
2014. február 07. 13:11
Nem lenen semmi baj a felvetéssel, ha lenne mögötte egy komolyan vehető Magyar Honvédség. Nem feltétlenül egy 150 ezres, mint a VSZ időszakban, de legalább egy 50-80 ezres. De míg a 20 ezerre csökkentett létszám fele valamiylen irodista vagy kiöregedett főtiszt, és a maradék állományból is kb 3-4000 lehet a harcban is bevethető katona, akik közel fele jelenleg is külföldön szolgál, az itthon maradottakra meg jut 3 működőképes helikopter meg 14 fegyverzet nélküli Gripen, a maradék harceszköz 99%-a pedig ugyanaz, ami 90-előttről maradt, addig valóban nem kellene arcoskodni, mert jelenleg Szlovénián kívül bármelyi szomszédunk 1héten belül teljesen padlóra tudna tenni inket. Ui: Mindazokat pedig, akik azért felelősek, hogy az MH ill. a Magyaroszág honvédelmi képessége 25 év alatt idáig jutott az én értékrendem szerint minden további nélkül életfogytra vagy kötélre lehetne ítélni.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!