Törökország az igazságért harcol a digitális korban
Az AI, amely képes deep fake-eket generálni, az igazi tartalmat megkülönböztethetetlenné teszi a hamistól, ezzel erodálva a közbizalmat és súlyosbítva az igazság válságát.
A szándék az, hogy a sajtó, különösen a terroristábbik fele, a lehető legtávolabb kerüljön mindenféle hírforrástól.
„El tudják önök képzelni, hogy valahol – esetleg Csodálatos Nalaya birodalmát leszámítva – létezik a világban sajtószóvivő, akivel tilos az újságíróknak beszélni? A fülkék fekete lyuk-szerű atomvillanása nálunk ezt is valósággá tette. A sajtózsellérek ugyanis a következő levelet kapták hétfőn a Legfőbb Ügyészségtől: »Tájékoztatjuk, hogy Dr. Horányi Miklós sajtószóvivő úr hivatali mobilszáma megszűnik.« A továbbiakban csakis írásban kommunikál ő a közvéleménnyel a vádhatóság sajtóirodáján át. (...) Nem lepne meg, ha hamarosan mindenütt meghonosítanák e vidám újítást.
A rendőrségi kommunikációnak már lett is egy bájos oldalhajtása. Szabályba iktatták, hogy a szóvivők a sajtó megkeresésére »15 napon belül kötelesek tájékoztatást adni«. Kabinmagyarra fordítva: ha úgy akarják, a »bekaphatja!« kategóriájú napilap vagy tévéhíradó várjon csak két hétig a válaszra. Íme a XXI. század fincsi magyar inforobbanásának receptje, kormányzó módra, saját levében.
Egy lehetséges jövőkép: a Közgép rendre nyer el mostanában kommunikációs tendereket is. Jobb is lenne, ha végre egy kézbe, sőt, egy személyhez kerülne az ország pénze után a népámítás joga is. Az államcsődtől a zagytározásig. Minden témában. Óriási ötlet, óriási belső biztonság, óriási haszon.”