Mission impossible

2011. december 08. 15:32

Itt már nem csak egy beteg tagállam megmentéséről, hanem egy egész betegeskedő unió kigyógyításáról van szó.

2011. december 08. 15:32
Kumin Ferenc
Hír24

A rendszer tényleg okos, tényleg képes volt tartós békét hozni Európában, csak láthatóan arra nincs kész válasza, hogy mi történik, ha elfogy a pénz. A gazdag országok választói sokkal több szigort várnak vezetőiktől, a válság őket is bizonytalanná tette, a határtalan jólét érzése már csak távoli emlék számukra. A szegényebb országok választói pedig úgy gondolják, hogy nem tudnak tovább hátrálni, nem tudják tovább rontani az életszínvonalukat, amely már így sokkal lejjebb van a korábban megszokottól. Az ellenzék pedig mindenhol csőre töltve várja a fejleményeket, és esze ágában sincs a helyzetre való tekintettel kíméletesebben bánni a kormányon lévő riválisokkal – történetesen most főleg jobboldali kormánypártokkal és vezetőikkel. A politikai versenyt nem függesztik fel válság idejére sem, legfeljebb rövid fegyverszünetekre kerülhet sor, ha már tényleg nagy a baj.

Ebből a helyzetből kell ma estétől kezdve valamiféle megállapodást főzni. Pusztán logikai alapon szemlélve is szinte lehetetlen küldetésnek tűnik. Nem csoda, hogy a találgatások egyre inkább valamilyen teljesen új keretről szólnak, jönnek a közlekedéstechnikai hasonlatok (ez még egy használható tárháza a jelzőknek), megjelennek a „kétütemű” vagy „többsebességes” Európát vizionáló elemzések. Egy biztos: mindenki nagyon keményen fog tárgyalni, mert a kimenetel nagyban befolyásolhatja az otthoni politikai sikert is. Talán soha ilyen direkt módon nem volt összekötve az uniós döntéshozatal a hazai politikai kilátásokkal. Nem véletlenül mondta Orbán Viktor is még tegnap az EPP kongresszusán, hogy ha az eurózónának rosszul megy, Magyarországnak is rosszul megy, és ha leértékelik az euróövezetet, az magával rántja Magyarországot is.

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 20 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Soma
2011. december 08. 17:22
Engem már csak az érdekel, mi a tervük velünk, akik mindezt finanszíroztuk és a jövőben is finanszírozni kényszerülünk. Mert ugye, a nemzeti vagyont nem mi privatizáltuk, a szüleink éhbért kaptak, mi meg negyven-ötven évesen "kiöregedtünk" a munka világából, tehát sokunk nap, mint nap egyre kilátástalanabb helyzetbe kerül. A nagy UNIO elitje becsukatta a termelő üzemeinket, a multik rabszolgasorsban tartják a gyerekeinket is, rólunk nem is beszélve. Természetesen nagy a gond, mert a "nyugati polgár" nem is érti, mi az, hogy nincs pénz! Még az is előfordulhat, elegük lesz a politikusaikból. Nekünk meg már csak a puszta leminősítő bizonyítványunk van, ha van rajtunk sapka, ha nem.
Oldgóbé
2011. december 08. 16:58
Szerintem az Unió nem betegeskedik,hanem haldoklik.
tmonk
2011. december 08. 16:25
Hogyte mennyire fogod még szégyellni magad :)
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!