Schmitt Pál vallása és Komorowski hite

2010. augusztus 18. 21:38

Schmitt „nyitása” a hitélet felé látványos. Azonban több izgalmat kelthetne azzal, ha tudnánk: hogyan, kikből és kikkel szervezi hivatalát.

2010. augusztus 18. 21:38

Schmitt »nyitása« a hitélet felé látványos. Állítólag evangéliumi szövegek olvasásával kezdi mindennapjait, ez meghökkentheti azokat, akik évtizedek óta ismerik őt. A szó politikai értelmében azonban több izgalmat kelthetne azzal, ha tudnánk: hogyan, kikből és kikkel szervezi hivatalát, kiket alkalmaz tanácsadónak egy számára majdnem ismeretlen terrénum, a hozzá eljuttatott törvények alkotmányos voltának vagy hiányosságainak az elbírálásához.

Lengyel kollégája ugyancsak »nyit«, de más módon és másfelé. A lengyel sajtóban napok óta szállongó – nem cáfolt – hírek szerint a konzervatív-liberális Komorowski ismert baloldali politikusok egész légióját kívánja a köztársasági elnöki hivatalban alkalmazni. Főként olyan emberek szaktudására tart igényt, akik egyik elődjét, a roppant népszerű – egyébként a »pártállamból« jött – szocialista Kwasniewskit szolgálták. Végtére is, bár nem kötelező, teheti: Lengyelországban alig akad valaki, aki kétségbe vonná a történészprofesszor és szocialista képviselő Nalecz vagy a »régi baloldal« egyik ikonjának számító Kalisz, a Kwasniewski elnök hivatalát hajdanán vezető ember politikai teljesítményét.

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 32 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
kérdés
2010. augusztus 19. 21:26
Biztos vagyok benne, hogy mindazt, ami ránktartozik, Schmitt Pál tudomásunkra is fogja hozni.
hogyne
2010. augusztus 19. 12:36
Aczél itt is csak beszélt, de nem mondott semmit. Mi köze kettejüknek egymáshoz. A Komorowskit meg hagyhatjuk, gyorsan ki fognak belőle ábrándulni és visszasírják még ők Kaczynskit.
dadi56
2010. augusztus 19. 11:53
T.Trendó. Csak az probléma, hogy az egyházi iskolákban rend van, tanítás folyik, nevelik a gyermekeinket, nincs tanár verés, botrány. Csak az a probléma, hogy az egyházak által működtetett korházakban mindent a beteg érdekében tesznek, a beteg nem érez kiszolgáltatottságot. Ezt a teljesség igénye nélkül jelzett dolgokat az állami iskola, az állami korház miért nem tudja emberi módon elvégezni?
trendo
2010. augusztus 19. 11:35
Tipikus jelenség, hogy az életkor előrehaladtával az emberek egy részének az érdeklődése megnő a vallás, a hitélet iránt. Egy szekularizált köztársaságban mindenkinek a legszentebb magánügye, hogy miben hisz, milyen vallást gyakorol vagy nem gyakorol, akár őszintén teszi, akár esetleg bármi érdeke fűződik hozzá. Ezzel számoljon el az istenének, egyházának. Semmi kifogásom nincs az ellen, ha S.P. (vagy bárki más közjogi méltóság) vallásos, hiszen közöm sincs hozzá. A magánügye, mint már mondtam! De maradjon is az! Az állami ünnepek ne váljanak pl. egyházi szertartásokká. A klérus ne fonódjon ismét össze az állami vezetéssel. És az egyházat ne a szűkös költségvetésből finanszírozzuk, átláthatatlanul. Ne játsszuk át az oktatást, az egészségügyet nekik. Foglalkozzanak (háborítatlanul, békében és szabadon) a hitéletükkel.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!