Szép ajándékot kapott Sopron, épp a Hűség Napján (VIDEÓ)
A mai útátadást úgy is tekinthetjük, hogy összekötöttük a burgenlandi magyarokat az erdélyi magyarokkal.
Minden közösség elveszetté és bizonytalanná válik, ha nem éli meg és nem teszi identitása részévé, ha eltagadja vagy elfelejti a múltját.
„A múltat megérthetjük, alakítani azonban csak a jövőt tudjuk. A jövő alakításának feladata áll most előttünk. Egy olyan aspektust emelünk ezért ki, amely alapjaiban befolyásolja jövőnket, amiben érdekközösség van a kárpát-medencei népek között, és mihamarabb összefogásra van szükség.
A trianoni békeszerződés, mely ellenkezett a győztesek által meghirdetett nemzeti önrendelkezés elvével, súlyos ökológiai kockázatot is teremtett. Az egymással szemben álló államok gyanakvó, és ellenséges vezetőinek kezébe adta a Kárpát-medence természeti egységét. Magyarország környezeti szempontból is kiszolgáltatott helyzetbe került, amelyet a közelmúltbeli példák - akár a bősi erőmű és a Szigetköz kétséges helyzete, a tiszai ciánszennyezés és halpusztulás, a részben a tarvágások miatt kialakult tiszaháti árvíz, vagy a Rába habzása - súlyosan támasztanak alá. A helyzetet csak nehezítette a kommunizmusnak a természet leigázására irányuló törekvése és az ehhez kapcsolódó rablógazdálkodás több mint négy évtizede, amelynek természeti és szemléletbeli örökségét máig nem sikerült teljesen felszámolni.
Ezért a Lehet Más a Politika a trianoni békeszerződés 90. évfordulóján felhívja a Kárpát-medence államainak vezetőit, hogy közös jövőnk, és az utánunk jövő generációk iránti elkötelezettségen alapuló, ökológiai szempontból felelős politikát folytassanak közös otthonunkban, a Kárpát-medencében, és azzal a kéréssel fordul a szomszédos országok civil szervezeteihez, hogy szorítsák rá kormányaikat közös természeti örökségünk határokon átívelő védelmére. Értsük meg jobban közös múltunkat, és teremtsük meg együtt közös jövőnket!”