Orbán ügyesebben taktikázott

2010. május 13. 07:14

Cameron már a kampányban világossá tette, hogy az állami kiadások jelentős visszavágását tervezi.

2010. május 13. 07:14
„A választási eredmények alapján a brit konzervatívok ugyan koalícióra kényszerülnek, amire emberemlékezet óta nem volt példa az Egyesült Királyságban, ám ennek ellenére konzervatív fordulat történt Londonban is, ugyanúgy, mint Budapesten. Gordon Brown munkáspárti miniszterelnök lemondani kényszerült, és David Cameron lett a Downing Street 10 új lakója.

Az ő személyében pedig egy Orbán Viktorhoz hasonlóan motivált és posztjához képest meglepően fiatal kormányfő veszi át az uralmat a brit kormány fölött. Igaz, ő (és stábja) még nem rendelkezik azzal a kormányzati tapasztalattal, mint amivel a Fidesz pár évvel idősebb elnöke, és vezető csapata. Vagyis a brit polgárok úgy szavaztak a konzervatív pártnak (ha nem is abszolút) bizalmat, hogy nem tudták, mire számíthatnak Cameron kormányzása idején.

Ezzel szemben, és sok tekintetben más stratégiát választva, mint Orbán, Cameron már a választási kampányban világossá tette, hogy az elszabaduló költségvetési deficit visszabillentése érdekében az állami kiadások jelentős, mintegy 6 milliárd fontos visszavágását tervezi. Ám az is lehet, hogy pont ezen őszinte, hitelességre törő stratégiája miatt nem tudott önállóan kormányt alakítani a konzervatív jelölt, s kénytelen pártja egyfajta társbérletre berendezkedni a libdemekkel kötött koalícióban.” 

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 10 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
kunbella
2010. május 13. 13:29
Még egy dolog, Horkay jól ismeri a UK-t, de amit itt ír hülyeség, és főleg seggnyalás.
kunbella
2010. május 13. 13:28
1. Nem kellene összehasonlítani az Egyesült Királyságot és kies hazánkat. 2.Lehet, hogy Cameron nem nyerte meg a választást, de egy hosszútávú Con-Lib koalíció akár működőképes is lehet, és stratégialag lehet, hogy szétverte a Lib-Lab esetleges szövetség alapjait. A két vezető közötti viszonyra alapszik a koalíció, amely akár veszélyes is lehet. Cameron a pártjától balra, míg Cleg jobbra van; így találkoztak a centrumban. http://www.spectator.co.uk/coffeehouse/5996038/victory.thtml
idelle
2010. május 13. 11:21
"Vagyis a brit polgárok úgy szavaztak a konzervatív pártnak (ha nem is abszolút) bizalmat, hogy nem tudták, mire számíthatnak Cameron kormányzása idején." mert az Orbánra szavazó tudták, na persze: http://magyaridiot.blog.hu/2010/05/13/bloff_11
Talon Karrde
2010. május 13. 08:03
Konzervek és libik tugedör! OMG! Ez komolyabb mint egy vakbélgyulladás!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!