Örömmámor Bécsben: így ünnepelték a magyar szurkolók a női kézisek bronzérmét (VIDEÓ)
A meccs után után a szurkolók együtt ünnepeltek a lányokkal, és természetesen elénekelték a Himnuszt is.
Bizonyára mindenki várakozással tekint arra, ahogyan az UEFA veszi a bátorságot és merő szolidaritásból kiteszi a pride-zászlót Katarban is.
"Csak addig vagyunk queer- és LMBT-barátok, amíg nem lehet bajunk belőle: müncheni politikusok, a hátuk mögött 45 ezer városi lakossal azt kérik az Allianz Arénától, hogy a létesítmény az LMBT-közösség jelképévé vált szivárványszínben ragyogjon a szerda esti német-magyar meccs ideje alatt.
A törekvés egyúttal precedensértékű tiltakozás is lenne a magyar kormány által nemrégiben előterjesztett, sokak által „homofóbnak” tekintett törvény ellen.
(…)
További, ugyan elhasznált, mégis sokak által ünnepelt gesztus lehet az, amit eredetileg a német válogatott csapatkapitányának, Manuel Neuernek tulajdonítanak. A sportoló a Pride színeit hordta karszalag formájában az Európa-bajnokság meccsei alatt, ami miatt az európai labdarúgó szövetség (UEFA) eljárása alá vonta, ugyanis a szivárványszínű karszalag politikai szimbólumnak is tekinthető.
A tegnapi napon az UEFA úgy döntött, hogy Neuer nem sértett meg egyetlen irányelvet sem. A szivárványszínű karszalag éppen ezért „a sokszínűségért, vagyis a jó ügyért tevékenykedő csapat” jelképe lesz. Ez áll a Német Labdarúgó Szövetség (DFB) Twitter-oldalán.
Érdekes lesz végignézni, hogy vajon a futballvilág ugyanilyen kritikai éllel viszonyul-e majd a dolgokhoz a 2022-es katari világbajnokságon, hogy ugyanígy dobálózik-e majd a „jelképekkel” jövőre is.
A Perzsa-öbölbeli királyságban a saría uralkodik, a homoszexualitás tehát itt haram, vagyis tiltott magatartásforma. Öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő. Meglehetősen kényelmetlen lehet ebben a közegben még csak tiltakozásokba, kritikák megfogalmazásába is bocsátkozni, nem beszélve a kivilágított stadionokról és pride-zászlókról.
Végtére is rengeteg pénze van az UEFA-nak és a DFB-nek abban, hogy Katarban világbajnokságot rendezzenek.
Minden jel arra utal, hogy nincs többről szó, mint virtuskodásról – legalábbis erre lehet következtetni a BMW, az Audi, vagy a VW által a pride-hónapra való tekintettel végrehajtott logócserékből. Ezek a gyártók ugyanis logóikat azokban az arab országokban, ahol a homoszexualitás tilalmazott, változatlanul hagyták.
Bizonyára mindenki várakozással tekint arra, ahogyan az UEFA veszi a bátorságot és merő szolidaritásból kiteszi a pride-zászlót Katarban is, lehetőleg a Dávid-csillaggal keretezve."