Győzött a Fradi, tovább menetel a BL felé!

2019. július 17. 21:41

A Bajnokok Ligája első selejtezőkörét sikerrel vették a zöld-fehérek.

A BL első selejtezőkörének visszavágójában 3-2-re győzött a Ferencváros a bolgár Ludogorec ellen, így 5-3-as összesítéssel menetel tovább a kupasorozatban.

A mérkőzésen a bolgár csapat dominált, de a helyzeteket a Fradi használta ki jobban.

A hazai 2-1-es sikert követően az ukrán Igor Haratin és a szlovák Michal Skvarka góljaival már a 21. percben 2-0-ra vezetett a magyar bajnok, de a hazaiak még a szünet előtt szépítettek. A második félidő elején a norvég Tokmac Nguen találata végleg eldöntötte a párharcot, a bolgárok újabb szépítése legfeljebb szépségtapasz lehetett számukra, mert a Ferencváros 5-3-as összesítéssel lépett tovább.

A második körben a máltai Valletta vár a zöld-fehérekre, akik július 23-án vagy 24-én hazai pályán kezdenek, majd a visszavágóra egy héttel később a szigetországban kerül sor.

Ludogorec (bolgár)–Ferencváros (magyar) 2–3 (Terziev 24., Heister 69. – öngól, ill. Haratin 17., Skvarka 21., Nguen 48.)
Razgrad, Ludogorec Arena, 8 000 néző. V: Rumsas (litván)
Ludogorec: Renan – Ikoko, Terziev, Moti, Nedjalkov – Góralski, Djakov – Ikoko (Cicinho, 64.), Marcelinho (Biton, 64.), Tchibota – Swierczok (Keserü, a szünetben). Vezetőedző: Sztojcso Sztoev
Ferencváros: Dibusz – Lovrencsics G., Blazic, Dvali, Heister – Ihnatenko (Sigér, 57.), Haratin – Zubkov, Skvarka, Nguen (Varga R., 61.) – Priskin (Lanzafame, 73.). Vezetőedző: Szerhij Rebrov.
Kiállítva: Moti (82.)
Továbbjutott: a Ferencváros, kettős győzelemmel, 5–3-as összesítéssel