Tovább bonyolódik a „rejtélyes” szír repülőgép ügye
Kínos és önmagának ellentmondó magyarázkodásba kezdett a legújabban már csak „Magyar Péter Hangjaként” emlegetett Magyar Hang nevű propagandalap.
Nem volt tárgyalás a képviselők és a cég között.
A magyar ellenzéki képviselők nem jutottak be a Suzuki-gyárba, ugyanis nem tudtak megegyezni abban a Suzukival, hány fős legyen a tárgyalódelegáció. Sajtótájékoztatójukon a képviselők – így Szabó Tímea, Szél Bernadett, Jakab Péter, Gréczy Zsolt – úgy fogalmazott, hogy nagyot csalódtak a cégben, valamint újra megfogják próbálni a találkozást a cégvezetéssel. Úgy fogalmaztak, eggyel több dolguk van a Suzukival, mint eddig.
Nem akarunk Délkelet-Ázsiát Európa közepén – jelentette ki Szél Bernadett.
Előzőleg az MTI-n keresztül a Magyar Suzuki Zrt. közleményt adott ki, amiben kijelentik: nem tervezik a túlórák számának növelését az esztergomi gyárban; a cég kommunikációs vezetőjének tájékoztatása szerint ugyanis a rendelésállomány alapján a már évek óta érvényben lévő 250 órás éves túlórakeretet sem használják ki.
A gyár bejárata, újságírókkal. Fotó: Kettős Mérce/Facebook
Ruska Viktória ezt hétfőn arra reagálva közölte az MTI-vel, hogy délután ellenzéki parlamenti képviselők demonstrációt szerveztek a cég esztergomi gyára előtt. Céljuk – jelezték –, hogy megpróbálják rábeszélni a cég vezetőit, ne alkalmazzák a munka törvénykönyvének decemberben elfogadott módosításait, a 400 óra túlórát lehetővé tévő „rabszolgatörvényt”. Tóth Bertalan (MSZP) megfogalmazása szerint a cég nemcsak a túlórák számát akarja megemelni, hanem „sárba tiporja” a jogszabályokat is.
Ruska Viktória kiemelte: a termelés a gyárban stabil létszámú munkaerő-állománnyal zajlik, így biztosított a 140-nél is több országban a hazai és európai piacokról érkező megrendelések kiszolgálása. Kitért arra, hogy az idei béremelésről az egyeztetések folyamatban vannak, csakúgy, mint a dolgozók általános elégedettségéhez hozzájáruló juttatási csomag egyéb elemeiről.
(MTI)