Az 1956-ról, a migrációskrízisről, Orbán Viktorról és a baloldalról is beszélt az ATV-ben Heller Ágnes, aki szerint Orbán hatalma már elérte a határát.
Heller Ágnes szerint az 1956-os forradalmat már akkor elárulták, amikor 1957 május elsején Kádárt ünnepelték, és az árulás folytatódik azóta is minden megemlékezésen, ahol a pártok politikai tőkét igyekeznek kovácsolni a történtekről, és arra használják a forradalom eseményeit, hogy a saját igazukat bizonyítsák. Hozzátette: ha neki kellene beszédet mondania, akkor az 1956-os történésekről, az akkori emberekről és alternatívákról beszélne inkább.
A filozófus az ATV Szabad szemmel című műsorában beszélt arról is, hogy azért van egyre kevesebb tüntetés, mert az emberek nem látják, hogy lenne eredménye annak, hogy utcára vonulnak.
Heller visszautasította az 1956-os és a mostani migránshelyzet közötti párhuzamot, mondván akik ezt állítják, azok megszégyenítik a forradalmat. Szerinte a mostani migránshullámnak a globalizáció az oka. Mikor a műsorvezető Mészáros Antónia megjegyezte, hogy ez hasonlít Orbán Viktor véleményére, akkor Heller azt mondta, hogy nincs ezzel baj. A filozófus egyébként úgy véli, hogy a migránsok beözönlését nem lehet megállítani, de a probléma nem ez, hanem az, hogy Európa képtelen integrálni ezeket az embereket. Ennek oka pedig az szerinte, hogy nem is integrálni, hanem asszimilálni akar.
Kitért arra is, hogy Európa harmadszor érkezett olyan válaszúthoz, ami fontos fordulópont lehet a történelmében. Korábban, az első világháborút, illetve a második világháborút megelőzően rosszul választottak. Ha most jól kezelnék a válságot, akkor viszont Európa nyerne.
Heller Ágnes kérdezték Gyurcsány Ferenc röpiratáról is, aki viszont erről nem beszélt. Kijelentette viszont, hogy nem szereti, ha „nagy szavakat” használnak, mint a fasizálódás és a komcsizás. Orbán Viktornak pedig szerinte nincs szüksége diktatúrára, mivel már most is azt csinál, amit akar. Ilyen tekintetben elérkezett a hatalma korlátjaihoz, ezért is tekintget Európa felé – véli a filozófus.
Ami a baloldalt illeti, arról úgy vélekedett, az összefogás egyszer már kudarcot vallott. Szerinte sok múlik majd a véletleneken, ezért – mint Cromwellt idézve fogalmazott – „higgyünk Istenben, és tartsuk szárazon a puskaport”.