Milliárdok kerülnek a magyar családok zsebébe – örömhírrel jelentkezett Orbán Viktor (VIDEÓ)
A miniszterelnök bejelentette, hogy az állampapírok után 2025-ben 1700 milliárd forintnyi kamatot fizettünk ki a magyar lakosságnak.
A bírák melletti kiállásra kéri az MSZP az Országos Bírósági Hivatal elnökét, mert álláspontjuk szerint a kormányfő nyomást gyakorolt és burkoltan fenyegette a bírákat, amiért azok az energiaszolgáltatóknak adtak igazat egy peres eljárásban.
Bárándy Gergely, a szocialista párt országgyűlési képviselője Handó Tündének, az OBH elnökének címzett nyílt levelében azt írta: Orbán Viktor kormányfő hétfőn, az Országgyűlésben, napirend előtti felszólalásában nem csupán kritikát fogalmazott meg, amiért a bíróság egy peres eljárásban az energiaszolgáltatóknak adott igazat, hanem a miniszterelnök kijelentése burkolt fenyegetés is volt az eljáró bíráknak és kollégáiknak, akik a jövőben „nem akarnak parírozni a kormánynak”.
Az MSZP képviselője úgy fogalmazott: azért, hogy a bírók félelem nélkül dönthessenek, az OBH elnökének - annak ellenére, hogy baráti kapcsolat fűzi Orbán Viktorhoz -, ki kell állnia a miniszterelnöki nyomásgyakorlással szemben. Bárándy Handó Tündének feltette a kérdést: „nem tartja-e szükségesnek, hogy visszautasítsa a miniszterelnök szavait, aki az Ön által igazgatott hatalmi ág függetlenségét és félelemtől mentes működését veszélyezteti kijelentésével?”
Az MSZP helyesli, ha a kormány fontosnak tartja a lakosság érdekeinek védelmét, de ehhez olyan megoldást kell találnia, amely gazdaságilag fenntartható, alkotmányos és a bíróság előtt is érvényesíthető - írta Bárándy Gergely. A napokban a Fővárosi Törvényszék a Magyar Energia Hivatal rendszerhasználati díjakat meghatározó rendeletével szemben indított bírósági felülvizsgálat során a gázszolgáltatóknak adott igazat első fokon, Orbán Viktor a parlamentben botrányosnak minősítette ezt a döntést.
Kósa Lajos, a Fidesz alelnöke és Rogán Antal frakcióvezető hétfőn bejelentette: aláírásgyűjtést indít a Fidesz, hogy támogatást kérjen a családoktól a rezsicsökkentési program megvédéséhez, mert nem engedik, hogy a szolgáltatók megakadályozzák a rezsicsökkentés megvalósulását, ezért több törvényt is módosítani fognak, rendeletalkotással hatalmazzák fel és megerősítik az energiahivatalt.