Orbán: A kétharmad után is van élet

2012. április 03. 14:00

A kormányfő szerint „a mostani kétharmad után is van élet”, és szerinte a kétharmados szabályok fenntartása egy folyamatos konszenzuskényszert épít a rendszerbe, aminek a jövőben az igazságszolgáltatás az előnyét fogja érezni.

2012. április 03. 14:00

A kormány elkötelezett abban, hogy „a Kúria a régi fényében ragyoghasson”, ezért készen áll megtalálni annak módját, hogy a testület minél hamarabb ismét a régi épületét használhassa – közölte a miniszterelnök kedden Budapesten, a Kúria másfél évszázaddal ezelőtti visszaállítása alkalmából tartott teljes ülésen.

Orbán Viktor beszédében szólt a bírák nyugdíjazásának új szabályairól: tisztában vannak a sérelmekkel, de a parlament ezt a lépést az új általános nyugdíjrendszer részének tekinti. A kormányfő kitért arra is: „a mostani kétharmad után is van élet”, és szerinte a kétharmados szabályok fenntartása egy folyamatos konszenzuskényszert épít a rendszerbe, aminek a jövőben az igazságszolgáltatás az előnyét fogja érezni. A miniszterelnök úgy fogalmazott: Európa válsága miatt a jövőben nem lehet majd úgy élni, ahogyan eddig. Új európai rend fog kialakulni, amelyben új erőcentrumok jelennek meg, egyes államok felemelkednek, mások hátrébb sorolódnak. A 2010-ben kétharmados többséggel megválasztott Országgyűlés vállalta a megújulás felelősségét, az eszközöket „jól, rosszul használjuk”, erről mindenkinek meglehet a maga véleménye.

A miniszterelnök felidézte, a parlament megalakulásakor választ kellett adniuk arra a kérdésre, hogy parlamentáris vagy prezidenciális rendszerre van-e szükség. Végül történeti és jogtiszteleti okokból amellett döntöttek – bár több érv is szólt a prezidenciális rendszer felé való elmozdulás mellett –, hogy a magyar közjogi rendszer továbbra is a parlamentarizmus keretei között működjön. „Ehhez értünk, ezt ismerjük” – tette hozzá. Emlékeztetett: az ügyészséget nem rendelik a kormány alá, hanem továbbra is a parlament alatt marad, sőt az igazságszolgáltatás általános reformját sem úgy képzelték, hogy „a kormány felé állapítják meg az igazságszolgáltatás felelősségét, hanem azt is inkább a parlament kezében” hagyták. Az igazságszolgáltatási reform, a hamarosan elfogadandó új polgári és büntető törvénykönyv, valamint az új közigazgatási rendszer elismerésre méltó munka.

Összesen 57 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
stromboli
2012. április 03. 18:22
A Kúria épületét már többször akarták, a Legfelsőbb Bíróság és az Alkotmánybíróság is, de beletört a bicska, mert az épület nagy hátsó részét a nagyhatalmú Párttöténeti Intézet foglalja el, melynek most szalonképesebb neve van.Nagyon kíváncsi vagyok, hogy hová teszik őket, Heller Ágnessel az élen.
slomovicz
2012. április 03. 18:20
Elolvasva a MNO cikket, és elolvasva az itteni ellenzéki hozzászólásokat, meggyőzödésem, hogy teljesen felesleges bármiféle gesztusokat is tenni a leváltott politikai csoportnak. Mindez mellett, bár az elmúlt két év alapvetően átalakította a politikai környezetet és normális európai politikai berendezkedésűvé vált, az ország- vörösfasiszta nomenklatúra nélkül- de ezt legalább, még egy választáson meg kell szilárditani. Számomra a Fidesz csak az eszköz, a "Macseta" amivel le lehet számolni az elmúlt hatvan év összes szarával. Fölösleges az ellenzéknek gesztusokat tenni, úgysem értékelik. Fel kell végleg számolni a maradékát is ezeknek a gyülöletzsákoknak, a levadászó erkölcsi hulláknak. Ha a Fidesz nem teszi, akkor jöjjön a Jobbik és fejezze be az eltakarítást. Nem lehet benn a következő ciklusban a Gyurcsány és társai bandája. Kövér Lászlónak igaza volt amikor kifakadt, "az a szégyen hogy a baloldali gárda , még ott ülhet a parlamentben" Igaz. A munka még csak most kezdődik, ne tegyünk gesztusokat,- felesleges.
kjkj945
2012. április 03. 17:53
A köztársasági elnök megválasztásáról szóló népszavazás eredménye[18] (1990. július 29.) A szavazásra jogosultak száma 7 802 834 fő 100% A megjelentek száma 1 093 612 fő 14,01% Ebből érvénytelen szavazat 9069 a megjelentek 0,84%-a Ebből érvényes szavazat Válaszok száma százalék Igen 926 823 85,90% Nem 152 076 14,10% Összesen 1 078 899 100% Az érvénytelenül végződött népszavazás semmire sem kötelezte az Országgyűlést. A meghiúsult népszavazási kísérlet után néhány nappal, 1990. augusztus 3-án az Országgyűlés a Magyar Köztársaság elnökévé választotta Göncz Árpádot. Támogatta őt a Magyar Szocialista Párt képviselőcsoportja is hangsúlyozván, hogy nem Göncz Árpád személyével, hanem a megválasztásának módjával nem értenek egyet. ÉRVÉNYTELEN VOLT!!! a NÉP NEM MENT EL.
Basiliscus
2012. április 03. 17:43
„Ehhez értünk, ezt ismerjük” Nyolc év ellenzékieskedés után, még mindig ott tartunk, hogy az - a zemút nyócév-. Nem értetek Ti semmihez, a saját zsebetek megtömésén kívül.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!