Orbán Viktor szerint amennyiben a magyar parlament nemzetközi szerződésekbe ütköző törvényt alkot, akkor az, akinek ez sérelmet okoz, felléphet a jogszabállyal szemben annak megszületése után – mondta Orbán Viktor pénteken az MR1-Kossuth Rádió 180 perc című műsorában. Körülbelül 750 eljárás van folyamatban, amelyet az Európai Bizottság indított a tagállamokkal szemben, „ránk 14 esik ebből. Mi a legjobb diákok vagyunk” – fogalmazott a kormányfő. „A saját céljainkat kitűzzük, a saját céljainkat elérjük, és ha valaki jó tanácsokkal segít bennünket, azt megköszönjük, ha az utunktól el akar téríteni, akkor pedig udvariasan elhárítjuk” – összegezte véleményét.
A tervek szerint január elején megkezdődnek a Nemzetközi Valutaalappal (IMF) a tárgyalások, amelyek fontosak, de nem húsbavágóak. „Ha nem jön létre ilyen megállapodás, akkor is megállunk a saját lábunkon”, mivel a miniszterelnök szerint a 2012-es magyar költségvetés egy figyelemre méltó alkotás. Orbán úgy véli, az új jegybanktörvény rendkívül érzékeny jogszabály, ugyanis az európai közfelfogás szerint szinte szakrális függetlenségnek kell öveznie a jegybankot. „Minden olyan rezdülésnél, amikor úgy gondolják, hogy kormányzati ráhatásról van szó, azonnal megrándulnak az idegvégződések – egészen Brüsszelig” – mondta a kormányfő, majd megjegyezte, az új magyar jegybanktörvény javaslatához érkezett 15 brüsszeli észrevételből 13-at befogadtak. Kettő esetében maradt fenn véleménykülönbség, s ezt a különbséget ha kell, „egy jogi eljárás keretében megvívjuk” – tette hozzá.
A végtörlesztés kapcsán elmondta, december 23-ig 87 ezer család már végtörlesztett, 178 ezer család jelentette be az igényét. A bankokkal való megállapodás kapcsán közölte, „majd ha mindenki elhagyta a hajótöröttek tutaját, akkor mondhatjuk azt, hogy happy end”. A közszféra végtörleszteni akaró dolgozói január elején újabb levélben kapnak tájékoztatást arról, mit kell tenniük az állami segítséggel kapcsolatban.
A rezidensek ügyéről Orbán Viktor azt mondta, nem hajlandó a zsarolás nyelvén beszélni. Az első feladat, hogy ne maradjon ellátatlan beteg, ennek érdekében hozták létre az egészségvédelmi akciócsoportokat. A miniszterelnök közölte, „amíg fejük búbjáig eladósodott kórházakról beszélünk, nem tudok jó lelkiismerettel foglalkozni az orvosok bérével”. A kórházak adósságának rendezésével a népegészségügyi termékadót az orvosok bérére fordítják, ám „nem olyan év lesz 2012, különösen annak első fele, amikor általános béremelésekről lehetne beszélni az állami szektorban; erre még várnunk kell” – fogalmazott Orbán Viktor.