Karácsony: Tarlós jobb, mint a kormány

2011. január 15. 15:59

Nem tartja kizártnak Karácsony Gergely, hogy az LMP visszatérjen az alkotmányozási folyamatba, de csak akkor, ha a párt javaslatai is bekerülhetnek az alaptörvénybe. Az LMP frakcióvezető-helyettese arról is beszélt az Inforádióban, hogy pozitív meglepetést okozott neki a budapesti városvezetés.

2011. január 15. 15:59

Az LMP azért vonult ki az alkotmányt előkészítő eseti bizottságból, mert a Fidesz hadat üzent a jelenlegi alkotmányos rendszernek, amikor a magán-nyugdíjpénztári rendszer átrendezése miatt módosította az alkotmányt és csökkentette az Alkotmánybíróság jogkörét - mondta el az InfoRádió Aréna című műsorában Karácsony Gergely, az LMP frakcióvezető-helyettese.

A politikus szerint ilyen esetben nem lehet komolyan venni a Fidesz elkötelezettségét az alkotmányosság iránt. A kormánypártnak ezért nagyon erős gesztusokat kellene tennie azért, hogy ennek ellenkezőjét bizonyítsa. Az LMP akkor venne részt újra az alkotmányozásban, ha az ő javaslataik is bekerülhetnek az új alaptörvénybe. Hangsúlyozta: az LMP nem segít a Fidesznek kialakítani azt a képet, hogy nagy társadalmi konszenzust teremtettek az alkotmány mögé. Nem tartja kizártnak viszont, hogy lesz radikális változás a Fidesz politikájában, és hogy akkor az LMP részt vesz az alkotmányozás parlamenti részében. „De április 25-én a fülkeforradalom egyéves évfordulóján biztosan nem veszünk részt Orbán Viktor emlékművének felavatásán” - mondta.

Arról, hogy az LMP miért szavazta meg Budapest költségvetési koncepcióját, azt mondta azért, mert a korábbi évekkel ellentétben ez a szavazás még nem betonozta be a büdzsé keretszámait. Hangsúlyozta: a főváros nagyon eladósodott, ezért meg kell húzni a nadrágszíjat, szigorú költségvetésre van szükség. Elmondta: több módosító indítványt is benyújtottak, amelyek közül a párt számára fontosakat is elfogadtak. Karácsony Gergelynek eddig pozitív meglepetést okozott a fideszes városvezetés Tarlós Istvánnal az élen, amely szerinte sokkal jobban működik, mint ahogy a Fidesz az egész országot irányítja.

Összesen 37 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
vatti63
2011. január 17. 14:26
Tehát megismétlem: Bárki van hatalmon, az alkotmányt az egész lakosság számára kell létrehozni. Természetesen nincs olyan, hogy mindenki elfogadná, de törekedni kell rá. Ehhez bizony önmegtartóztatás és nagyfokú kompromisszumkészség szükséges. Én erre az Orbán Viktor vezette Fideszt alkalmatlannak tartom. Tehát magát Viktorotokat. Ő (Gyurcsánnyal egyetemben) alkalmatlan az ország vezetésére. Pl Navracsiccsal sokkal többet nyernétek hosszabb távon. Viktorotok uralkodni vágyó személyisége mindenre rányomja a bélyegét. Már többször leírtam máshol, hogy fogalma sincs a gazdaságról, még elemi szinten sem, és ennyi mindenbe belekezdeni nem éri meg. Van, amivel egyet lehet érteni (bankok, multik megadózatása) bár lehet, végső soron a fogyasztón csattan az ostor. Az egyablakos rendszer,a "főispánok" kinevezése is támogatható lenne, ha nem elvakult pártkatonákat nevezett volna ki. Pl ebben a megyében, ahol élek, sikerült egy, még a vérfideszesek által is közutálatnak örvendő seggnyalintó töretőt kinevezni. Arról nem is beszélve, hogy Szíjjártó tevékenysége hihetetlenül kontraproduktív a miniszterelnök szempontjából. Ő már a Hír tv-ben is köznevetség tárgya. Tudod, aki ezeket a jelzéseket nem veszi észre, az ne alkotmányozzon, mert ezek a dolgok őt minősítik. Biztos vagyok benne, hogy a pártjában is vannak sokan akik széleslátókörűek, demokratikus meggyőződésűek és nem csak az orrukig látnak. Ezzel a mindent uraló, az ellenvéleményeknek helyt nem adó magatartásával őket is hitelteleníti. Azzal a kétharmaddal meg ne gyertek. Rátok a lakosság 53%-a szavazott, és akkor még szó sem volt új alkotmányról és a határon túliak választójogáról. Ezt is vegyétek figyelembe, mert ellenkező esetben itt anarchia és a külhoni magyarokkal kapcsolatban igen nagy ellenszenv fog kialakulni
hakos
2011. január 17. 11:17
"Az LMP akkor venne részt újra az alkotmányozásban, ha az ő javaslataik is bekerülhetnek az új alaptörvénybe." Persze, ha azok olyanok, hogy a képviselők kétharmada számára elfogadhatóak, akkor bekerülhetnek. A Jobbik javaslataival ugyanez a helyzet. Mondjuk nem tartom valószínűnek, hogy bármelyik párt szélsőséges javaslatait el kellene fogadni csak azért, hogy bekapcsolódjanak az alkotmányozásba. Az MSZP javaslataival azonban különösen vigyázni kell, mivel ők még akkor is elk.rták, amikor övék volt a felelősség, képzeljük el most, amikor még a kormányzati felelősség sem terheli őket......
drieno
2011. január 16. 20:58
"Az LMP akkor venne részt újra az alkotmányozásban, ha az ő javaslataik is bekerülhetnek az új alaptörvénybe. " na persze talán előbb tessék választást nyerni!
drieno
2011. január 16. 20:56
a jól működő tarlós jó úton van afelé, hogy elveszítsen előbb pár tíz-milliárdot az alstom perben, aztán pár száz milliárdot a csúszás miatt a 4-es metró EU támogatásából, vele együtt az új metrókocsik megvásárlásának lehetőségét is - és ez a saját döntése lesz, erre nem kényszeríti senki, de inkább legénykedik francia bíróság előtt, ahelyett, hogy megpróbálna épkézláb megegyezést létrehozni...
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!