„David Pressman amerikai nagykövet a vendégeinek felkínált szédertálat Göngyösi Márton meghívásával fűszerezte meg – nem csoda, hogy sokak torkán megakadt a falat. A Jobbik egykori frakcióvezetője tíz éve még a magyar–izraeli kettős állampolgárságú képviselőket akarta listázni, most mégis ő, a párt jelenlegi elnöke volt az egyetlen aktív politikus a zsidók egyiptomi szabadulását ünneplő pészahi vacsorán.
Gyöngyösi meginvitálásának ötletét még bizarrabbá teszi az a tény, hogy követségi eseményekre általában az Egyesült Államok külpolitikájával rokonszenvező politikusokat hívnak meg, márpedig Gyöngyösi korábban antiatlantista volt, Ukrajna kérdésében a Nyugatot kétszínűnek, a 2014-es krími referendumot pedig az önrendelkezés diadalának nevezte, aztán megfigyelőként részt vett a donyecki választáson, és tisztának minősítette azt. Ez bizony még maceszgombócból is sok, főleg ott, ahová se a Momentum elnöksége, se a Gyurcsány-házaspár nem kap meghívást. Gyöngyösi a Válasz Online kérdésére válaszul bevallotta: függetlenül attól, hogy az utóbbi években pártja az unió meg a NATO híve és az antiszemitizmus elutasítója lett, maga se érti, minek köszönheti a megkülönböztetett figyelmet. Kár tagadni, hogy ez tényleg nehezen érthető.
A ZSIDÓ HITKÖZSÉGEK VEZETŐINEK EGY RÉSZE ÜDVÖZÖLTE GYÖNGYÖSI SZÉDERMEGHÍVÁSÁT, MÍG MÁSOK FELHÁBORODTAK – A KORMÁNYTÓL VALÓ TÁVOLSÁG FÜGGVÉNYÉBEN.
A rendkívüli morális deficitjükkel fölényeskedő kormányzati orgánumok őrjöngve vetették rá magukat az ügyre, hisz ritkán adódik olyan nagyszerű alkalom, amikor jogosan kérhetik számon ellenlábasaiknak a magukénál is tágabban értelmezett erkölcsi fluiditását, főleg olyan alapvető értékek pártján, mint az antiszemitizmussal szemben érvényesítendő civilizációs normák védelme.
Bayer Zsolt tévéműsorában Gulyás Gergely kijelentette, hogy Pressmannak bocsánatot kellene kérnie a zsidó közösségtől. Aligha csak bennem vetődik fel a kérdés: tényleg olyan nagy baj az a mai Magyarországon, ha valaki megsérti a zsidókat? Csak mert ha tényleg olyan nagy baj, akkor miért kell a magyarság hivatkozási és azonosulási alanyait olyan hétpróbás antiszemitákból legyártani, amilyen Tormay Cécile, amilyen Wass Albert, vagy amilyen Prohászka Ottokár? Miért kell a Szálasi-kormány utolsó sajtótermékének főszerkesztőjét, Nyírő Józsefet meg az ő műveit kötelező olvasmány gyanánt a fiatal nemzedékek kezébe adni, amikor a szerző finoman szólva is messzebb ment holmi képviselők listázásánál, amikor még 1942-ben szenvedélyes beszédet intézett az Országgyűléshez. »Félre az útból a magyar lelkiségtől idegenkedőkkel. Azokkal, akik az úgynevezett humánum álorcájában a sajtó, az irodalom, a művészet, a lélek és a szellem területén olyan hosszú ideig büntetlenül pusztíthattak bennünket a saját hazánkban. Ennek a felfogásnak, ennek a levitézlett liberális, zsidó hagyatéknak, ami sok jóhiszemű magyart is megfertőzött köztünk, ennek a burkolt propagandának a magyar életből el kell tűnnie.« El is tűnt Radnóti Miklós, el is tűnt Szerb Antal, el is tűnt Rejtő Jenő, és el is tűnt még hatszázezer, ahogy azt a szerző előírta.