Újabb meglepő dolgok derülhetnek ki az ukrán kémbotrányról!

Holló István ügye eljuthat a vádemelésig.

Egyvalamiben egyetértünk: a háború nem jó sem Magyarországnak, sem Európának. Mielőbbi tűzszünetre és béketárgyalásokra lenne szükség.
„Mi változott Grúzia óta, Miniszterelnök Úr?
Megütközéssel fogadtam tegnap az Ön egyik nyilatkozatát, amit az Irakli Garibashvilivel, Grúzia miniszterelnökével tartott közös találkozója után adott ki. A nyilatkozatban azt írta: »Mi, magyarok az ukrán-orosz háborúban azonnali tűzszünetet és béketárgyalásokat akarunk minél hamarabb«, ami nagyon hasonlít Ön szerint »a grúziai megközelítésre«.
Hadd emlékeztessem ennek kapcsán egy idézetre:
»Az agresszornak mindig remek propagandája van, és meg tudja adni az okát annak, hogy miért kellett agresszorként viselkednie. '56-ban is végül, ha az oroszokat hallgattuk, kiderült, hogy mi tehetünk arról, hogy ők kénytelenek szétlőni Budapestet, és itt állomásozni Magyarországon. Ha most hallgatjuk őket, kiderül, hogy azért kell nekik Grúziában állomásoztatni katonai csapatokat, meg szétlőni grúz városokat, mert a grúzok erre kényszerítik őket. Az agresszor mindig ilyen. Ez az imperializmus.«
Ha netán azt hiszi, hogy az egyik ellenzéki politikus nyilatkozatát osztottam most meg, ki kell ábrándítsam: ezt Ön mondta, 2008-ban, az orosz-grúz háború kitörését követően. Ön akkor úgy tartotta, hogy a közép-európai és balti országoknak össze kellene fognia Oroszországgal szemben, akit akkor – nagyon helyesen! –, mint a kontinens békéjét és biztonságát veszélyeztető agresszor államként azonosított. Hibának nevezve a NATO hozzáállását, úgy fogalmazott: „Ukrajnát és Grúziát is fel kellett volna venni a NATO tagjainak a sorába. Ezt a döntést előbb-utóbb meg kell hozni, és minél hamarabb hozzuk meg, annál inkább megakadályozzuk, hogy olyasmi történjen a világban, mint most történt.«
Ön akkor, elismerésre méltó éleslátásról tanúbizonyságot téve, Európa nagy részével szemben felismerte, hogy Oroszország, ha az érdekei úgy kívánják, akár más országok területi integritásának vagy a nemzetközi jognak a megsértése árán is képes érvényt szerezni az akaratának. A nyilatkozata a bizonyíték rá, hogy ezt már 2008-ban is tudni lehetett. Ha Európa akkor megfelelő választ ad az orosz fenyegetésre, ki tudja, talán a Krím bekebelezése, és a mostani háború sem történt volna meg. Európa azonban nem vette komolyan az orosz fenyegetést. Ön viszont igen. Kérdés, hogy ha ezt már akkor ilyen élesen látta, hogy lehet, hogy most akkor sem veszi észre, amikor Európa más országai végre ráébredtek az igazságra?
Egyvalamiben egyetértünk: a háború nem jó sem Magyarországnak, sem Európának. Mielőbbi tűzszünetre és béketárgyalásokra lenne szükség.”
Nyitókép: Facebook