A Klub Rádió közreadta az egykori prominens (baloldali) értelmiség nyílt levélben megfogalmazott felhívását a honi demokraták összefogására.
Legnagyobb sajnálatunkra meg kell azonban állapítanunk:
1. nem létezik, akit/amit megszólítanak, mert olyan, hogy magyar értelmiség már nincs.
2. nem létezik és nem működik már ez a forma, hogy pár „prominens” értelmiségi valamit aláír és az pár száz régi baráton kívül a társadalom szignifikáns részét mozgósíthatná. Az átkosváltás utáni másfél-két évtizedben ez még menő volt, ma már lúzerségnek is kevés.
3.a demokrata, demokrácia szavakat elég furán értelmezi, aki szerint ez a Gyurcsány-Mszp-Bajnai koalíció támogatását jelenti, bármilyen formában. Ezzel az erővel akár a néhai Szdsz támogatására is felszólíthattak volna - ugye, milyen kár, hogy már az se létezik!
4. Magyarországon nem lesznek választások, már most nincs választás, csak egy pro forma kiírt tender a Magyarország nevű válság menedzselésére. Ha valaki érti, hogyan dőlt el a Kijev-Brüsszel geopolitikai meccs, hogy függ ez össze a német-orosz geostratégiai közeledéssel (mióta Schröder ex-kancellár a Gazpromnak dolgozik)... a paksi új reaktorblokkok kapcsán most bejelentett orosz energia-hűségesküről nem is beszélve... Igazából az ország sem létezik, hiszen szuverenitása merőben formális a klasszikus stratégiai hármas, a külügy-pénzügy-hadügy szempontjából. Mivel a Kúria jogegységi döntésében EU-s verdiktre vár, így ezt kiterjeszthetjük az igazságügyre is. Röviden: Magyarország nem létezik. Van Duna, Balaton, tájak, emberek, állatok, növények, de ország nincs. Szép lenne, jó lenne, de nincs, mert nem igaz, hogy van.
5. Tetszettek volna idejében forradalmat csinálni! Ahelyett, hogy odaadták nagyjából ugyanazok az értelmiségi létet és az országot a piacgazdaság nevű totalitarizmusnak, a piac- és mémdiktatúrának, talán folytatni kellett volna a másként gondolkodás közép-európai hagyományát és akkor most lenne cselekvőképessége tudatában levő magyar értelmiség, lenne patriotizmus (a globalizmus és a rögnacionalizmus destruktív szembenállása helyett) akkor lennének demokraták, akkor lenne ország és lenne választás. Akkor lenne miről beszélni.