„A trojka teljes joggal ragaszkodik ahhoz, hogy Ciprus (pontosabban bankszektora) vegye ki a részét a mentésből. Elméletileg lenne is miből: a Moody’s adatai szerint a ciprusi bankokban mintegy 68 milliárd euró van. A közhiedelemmel ellentétben jó része (43 milliárd) ciprusi kezekben (persze, ebbe beletartoznak az orosz cégek „adóoptimalizáció” végett létrehozott ciprusi vállalatai). Emellett a külföldi betétek nagy része szintén orosz. Van azonban a brit hadseregnek és kormánytisztviselőknek is vagy másfél milliárdja, hiszen Cipruson két brit katonai bázis is van.
Bár van vesztenivalója, Moszkva nem fogja kihúzni Ciprust a csávából. Putyinnak nincs szüksége Ciprusra: minden híresztelés ellenére Vlagyimir Vlagyimirovics nem megalomániás, ő az orosz szomszédságot, és nem a Szovjetuniót akarja öszszerakni. Moszkva fizet Minszknek és hajlandó lenne Kijevnek, de Ciprus nem illik a Putyin-doktrínába. Másrészt Putyinnak kapóra jön a ciprusi válság, hiszen decemberben új törvények léptek életbe az erőteljes orosz pénzkimenekítés (évi 60 milliárd euróra becsülik) akadályozására. Putyin otthon szeretné látni a gazdag oroszok pénzét.
A ciprusi csomót bizonyára átvágják. Ha az EU komolyan gondolja korábban meghirdetett banktervét, akkor Cipruson kezdheti végrehajtani. Ebben az esetben, ahogy azt az Economist brit hetilap javasolja, nem a ciprusi kormányt kell menteni, hanem az egyes bankokat.”