Kövér László keserű vallomása

2010. augusztus 02. 07:27

Orbánnal tesz jót az, aki vitázik vele, s ha igen is elérnek hozzá kritikai visszajelzések is, s nem csak a kedvében járni akaró véleményeket hallhatja.

2010. augusztus 02. 07:27
„Stumpf András kollégám nem volt rest arra sem rákérdezni az újdonsült házelnöknél, hogy nem fájt-e neki, hogy nem kaphatta meg a nemzetbiztonsági területet a kormányon belül. Idézném Kövér őszinte válaszát: »Mi tagadás, kellemetlen érzés szembesülni a ténnyel, hogy nem vagyok pótolhatatlan, de aki ezt ötvenéves korában tapasztalja először, végül is szerencsés. Félretéve a viccet: szolgálhattam már a hazámat miniszterként, tehát furcsa lenne, ha sopánkodnék.«

Pedig nem úgy tűnik, egy kicsit mégiscsak sopánkodik. És talán nem is teljesen oktalanul. Orbán Viktor első kormányzása óta sokan vallják még hívei közül is, hogy személyzeti politikája egyáltalán nem hibátlan, sok szerencsétlen döntése volt e területen. Ezért különösen kényes, hogy mára minden fontosabb személyi döntést maga hoz meg. A mostani sorozat sem tekinthető egyértelmű sikertörténetnek, a pártkáderek független posztokra való beültetése egyáltalán nem tűnik elegáns gesztusnak - és politikailag sem feltétlenül lesz kifizetődő.

De ami talán még ennél is fontosabb: ha egy miniszterelnököt-pártelnököt olyan mértékben felértékel a választói támogatás, mint Orbánt, akkor bizony sokszorozott felelősség hárul arra, aki még ebben a helyzetben is megfogalmazhatja kritikáját az elnöki döntésekkel szemben.

Hisz Lord Acton már elég régen megmondta, hogy a hatalom milyen módon rongálja az emberi személyiséget. Ezért Orbánnal tesz jót az, aki vitázik vele, s ha igen is elérnek hozzá kritikai visszajelzések is, s nem csak a kedvében járni akaró véleményeket hallhatja.”
az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 14 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
lillburne
2010. augusztus 02. 17:44
már a heti válasz is a judeokrata libsi kommunistákat nyomja?:):):)
marós
2010. augusztus 02. 14:00
Nem tudom, hogy a cikk írója azt a világot sírja-e vissza, ahol a személyi döntéseket az üzemi négyszög hozta meg, én nem.
states
2010. augusztus 02. 08:59
Orbán legalább 5-6 olyan döntést hozott, aminek politikai hozadéka vagy egyáltalán nincs, vagy csak minimális, ellenben alaposan rongálja a kormány hitelét, és akár az önkormányzati választások eredményét is erősen befolyásolhatják. Ennél is súlyosabb, hogy Orbán láthatóan nem csak párton belüli ellenvéleményeket söpri le az asztalról, hanem a párt értelmiségi holdudvarára sem hallgat. Ezért a Fidesz már egyszer súlyos árat fizetett 2002-ben, és súlyos árat fog fizetni megint, csak az időpont kérdéses. A Fidesz elnöke, akárcsak Gyurcsány, jól láthatóan személyiségi, önértékelési zavarokkal küzd, például már hosszú ideje abban a tévhitben él, hogy a kétharmadot a saját zsenialitásának köszönheti, nem pedig jórészt Gyurcsány és az MSZP "teljesítményének". Elfog jönni az idő megint, akárcsak 2006-ban, hogy a Fideszben felvetődik a hogyan tovább: Orbánnal vagy Orbán nélkül?
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!