Az esti, 18 és 21 óra közötti időszakban csökkentsük az áramfogyasztást!

Ebben a három órában mérsékeljük a klímaberendezések használatát, helyette éjszaka vagy a hajnali órákban hűtsük le otthonunkat!

„Bonyolult idők jönnek” – kommentálta a magyar miniszterelnök.

Mint arról beszámoltunk, elfogadták az Európai Unió energiaügyi miniszterei azt a javaslatot, hogy előkészítsenek egy tervet az európai gázfogyasztás csökkentésére. Az Európai Bizottság a múlt héten javasolta azt, hogy a tagállamok 2022. augusztus 1. és 2023. március 31. között 15 százalékkal csökkentsék a gázfelhasználásukat az elmúlt 5 év azonos időszakainak átlagához képest. A miniszterek rendkívüli keddi brüsszeli találkozóján összejött a lépéshez szükséges többség.
A magyar miniszterelnök közösségi oldalán kommentálta a lépést.
Orbán Viktor aláhúzta bejegyzésében: „Bonyolult idők jönnek, de egy biztos: Magyarországon a rezsicsökkentés marad!”
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd