Nyitókép: AFP / Isza Ferenc
„Sokan megálltak és hallgatták, de nem mert neki szólni senki, megdöbbentő jelenet volt. Na, nekünk több se kellett, a barátnőimmel akcióba léptünk. Odamentünk a férfihoz és rákérdeztünk, hogy mondja már el, legyen olyan kedves, miért mocskolja a kormányt, mi a problémája? Azonnal felmondta a baloldali mantrát, oktatás, egészségügy, meg egyébként is itt minden úgy rossz, ahogy van, nincs demokrácia s a többi. Ezek után elmagyaráztuk neki a lányokkal, hogy ezek csak a baloldal sablonszövegei, ne dőljön be nekik, a saját tapasztalatainak higgyen. Felhívtuk a figyelmét, hogy ha itt nem lenne demokrácia, a rendőrök vitték volna el innen, de mivel demokrácia és szólásszabadság van, így más politikai nézetű állampolgárok szívélyes véleményét kellett csupán meghallgatnia.