Olyan dolog történt, ami a teljes baloldalt padlóra küldte

Amint felkerült a kereszt a Szabadság-szobor talapzatára, zavar támadt a baloldalon.

A DK árnyékminiszterelnöke megszakértette, szerinte nem lesz Paks 2, pedig a beruházás mintegy tízezer munkahelyet teremt.
Mint arról korábban lapunk is beszámolt, Dobrev Klára november közepén megszakértette: nem lesz Paks 2. „Paks 2 nem lesz, ilyen formában biztos vagyok benne, hogy nem lesz” – szögezte le a Gyurcsány-párt árnyékminiszterelnöke. Erről ide kattintva olvashat bővebben.
Dobrev Klára kijelentését tovább árnyalja, hogy Szijjártó Péter hétfőn rámutatott:
A külgazdasági és külügyminiszter aláhúzta azt is: „őszintén remélem, hogy egyetlen európai ország sem fogja gátolni ezt a beruházást”. Látni kell, hogy ma az energiaellátás biztonsága nemzetbiztonsági és nemzetstratégiai, ráadásul szuverenitási kérdés is – tette hozzá a magyar diplomácia vezetője. Erről itt olvashat bővebben.
Mint arról lapunk is beszámolt,
Bár 2002-ről 2003-ra sikerült növekedést elérnie a Medgyessy Péter nevével fémjelzett kormánynak, nagy valószínűséggel ez azért történt, mert az 1998 és 2002 között munkahelyteremtésre irányuló programok akkorra értek be. Magyarország baloldali időszakában a foglalkoztatottak számában ciklikusság figyelhető meg. 2005-ről 2006-ra, a választás évére sikerült ismét feltornázni a foglalkoztatottak számát, ám utána az 2007-re pontosan a 2005-ös számra esett vissza. Utána pedig elindult a lejtmenet, amely 2010-ig nem állt meg.
Négy év alatt kétszázezer fővel csökkent a foglalkoztatottak száma, s így
(Szemléltetésképp érdekes adat, hogy csak Győr-Moson-Sopron megyében 2010-ben közel kétszázezren dolgoztak, tehát a Gyurcsány-Bajnai-kormánynak sikerült elérnie azt, hogy egy egész megyényi munkavállaló esett ki a munkaerőpiacról négy év alatt).
Összehasonlításképp, 2002 és 2006 közötti stagnálásunk közben, az unió többi tagállamában lendületesen bővült a munkaerőpiac. Az európai államok leköröztek bennünket, így 2010-re utolsó helyre kerültünk az országok sorrendjében.
A 2021 II. negyedévében az uniós tagállamok között a 2010-es utolsó hely után a hatodik helyen állunk, adataink jóval az uniós átlag felett vannak. Nálunk a járvány alatt is, összességében, nőtt a foglalkoztatás, a 2019 évihez képest a növekedésünk a legnagyobb volt a 27 EU-s ország közül. Erről ide kattintva olvashat bővebben.
Nyitóképen: Dobrev Klára, a Demokratikus Koalíció (DK) árnyékkormányának vezetője beszédet mond a párt XII. kongresszusán a Budapest Kongresszusi Központban 2022. október 29-én. Fotó: MTI/Máthé Zoltán