Bánfalvi Szabolcs

2022. január 20. 2:51
A Győri Audi ETO könnyed, magabiztos játékkal 40–27-re nyert odahaza a Krim Ljubljana ellen a női kézilabda Bajnokok Ligájában.
2022. január 19. 4:13
A magyar férfi vízilabda-válogatott 14-9-re nyert a sorozat címvédője, Montenegró ellen Győrött a világliga európai selejtezőjében. Märcz Tamás együttese magabiztosan játszott idei első hivatalos meccsén.
2022. január 13. 2:27
A Genesys OSC Újbuda férfi vízilabdacsapata nem tudott kiállni szerdán a Spandau Berlin elleni mérkőzésre a Bajnokok Ligájában a csoportkör hetedik fordulójában, miután a magyar klub kilenc játékosának és egy edzőjének is pozitív lett a koronavírustesztje. A német együttes kapta meg a három pontot 10-0-s gólkülönbséggel.
7
2022. január 12. 15:07
A Magyar Kézilabda-szövetség (MKSZ) és a magyar férfi kézilabda-válogatott online sajtótájékoztatót tartott a csütörtökön kezdődő, magyar–szlovák közös rendezésű férfi kézilabda Európa-bajnokság előtt, amelyen kiderült, minden játékosunk egészséges és készen áll a rajtra. A csapat célja a legjobb nyolc közé kerülés, az álma pedig, hogy szerepelhessen a záró hétvégén a legjobb hat között. Chema Rodríguez is csatlakozhatott a válogatotthoz.
3
2022. január 12. 5:00
A Ferencváros simán, 14–7-re verte a Dinamo Tbiliszit idegenben a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportkörében kedden. A koronavírus miatt a török helyett hazai játékvezető fújta a sípot.
2022. január 4. 10:12
A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) elnöke, Gianni Infantino a kétévenkénti világbajnoki rendezésért küzd, sőt, már kétévente tartaná meg az Európa-bajnokságot is. Aleksander Ceferin, az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) vezetője ellenzi a FIFA tervét.
2021. december 31. 0:45
A Magyar Olimpiai Bizottság rendkívüli közgyűlése csütörtökön megvonta a bizalmat az elnöktől, Kulcsár Krisztiántól. A korábbi olimpiai ezüstérmes párbajtőröző elfogadta a döntést, január 31-étől lemond a tisztségéről, így már az utódja vehet részt a pekingi téli olimpián. Összefoglaltuk a távozó elnök zárógondolatait és helyzetértékelését.
2021. december 24. 5:23
A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) nyilvánosságra hozta utolsó világranglistáját ebben az évben: a magyar válogatott a 39. helyen fejezte be a 2021-es esztendőt. Ez 2016 óta a legjobb év végi helyezésünk. Míg Belgium négy éve folyamatosan vezeti a rangsort. Kanada pedig süvít 2021-ben.
6
2021. december 23. 3:49
Az üzbég fővárosban, Taskentben megrendezett súlyemelő-világbajnokságon csak egy versenyző képviselte Magyarországot: a tokiói olimpiai hetedik helyezett Nagy Péter. Előtte nem volt példa ilyen vb-részvételi számra a magyar súlyemelés történetében. A Szegedi Lelkesedés SK versenyzője a 16. helyen zárt a taskenti vb-n, hat kilóval elmaradva a Tokióban nyújtott teljesítményétől.
2021. december 21. 23:33
A zárónap két magyar érdekeltje, Telegdy Ádám és Békési Eszter nem jutott fináléba a rövid pályás úszó-világbajnokságon Abu-Dzabiban. Így Szabó Szebasztián negyedik helye jelentette a mieink legjobb eredményét a vb-n. Ranomi Kromowidjojo pedig megdöntötte Hosszú Katinka rekordját.
2021. december 21. 3:34
Szabó Szebasztián, a szám társvilágcsúcstartója a legjobb idővel jutott az 50 pillangó hétfői döntőjébe a rövid pályás úszó-világbajnokságon Abu-Dzabiban, ám ott negyedik lett, így egyelőre nem tudta megszerezni élete első vb-érmét.
2021. december 20. 1:18
A magyar úszók szép helyezéseket értek el, ám érmet még nem nyertek a rövid pályás világbajnokságon Abu-Dzabiban. Azonban Szabó Szebasztián legjobb idővel jutott az 50 pillangó hétfői döntőjébe, így megszerezheti élete első vb-érmét.
2021. december 19. 2:44
Rasovszky Kristóf a harmadik helyen végzett a nyílt vízi úszók világkupa-sorozatának döntőjében Abu-Dzabiban a 10 kilométeres távon, ezzel összetett világkupa-győztes lett. A magyar vegyes váltó pedig bravúros ezüstérmet nyert Rasovszkyval a soraiban. Míg Olasz Anna negyedik helyezést ért el összesítésben.
2021. december 16. 3:57
A Genesys OSC Újbuda 14-8-ra kikapott odahaza a Pro Reccótól a férfi vízilabda Bajnokok Ligájában a csoportkör ötödik fordulójában. A két gólt szerző Zalánki Gergőt is foglalkoztató BL-címvédő végig dominálta a játékot, s magabiztosan győzött.
2021. december 15. 4:55
Az FTC két másodperccel a végső dudaszó előtt szerzett góljával ért el 12-12-es döntetlent Barcelonában a férfi vízilabda Bajnokok Ligájában, ezzel megőrizte veretlenségi sorozatát.
2021. december 12. 22:16
A Magyar Úszószövetség (MÚSZ) által felállított, Turi György edzői módszereit vizsgáló bizottság elkészítette jelentését, amelyet megosztott a közvéleménnyel. Mint írtuk, Turit több korábbi tanítványa vádolta a tréner nevelési eszközei kapcsán.
23
2021. december 10. 2:52
A Nemzeti Versenysport Szövetség (NVESZ) sportszakmai előadás-sorozatot és évzárót tartott szerdán a budapesti Danubius Hotel Heliában. Dr. Mészáros János, a szervezet elnöke a bizakodás és a remény évének nevezte 2021-et, jövőre pedig az egyesült államokbeli Birminghamben sorra kerülő Világjátékokra fókuszál.
2021. december 5. 4:57
A magyar válogatott magabiztosan győzött Csehország ellen a spanyolországi női kézilabda-világbajnokság csoportkörének második fordulójában. Ezzel a mieink továbbjutottak a középdöntőbe.