Bánfalvi Szabolcs

2021. szeptember 15. 12:26
Felavatták a korhűen felújított könyvtárépületet a Testnevelési Egyetemen. A szeptember 14-én tartott sajtótájékoztatón mutatkozott be hivatalosan is az újonnan megválasztott rektor, dr. habil. Sterbenz Tamás, röviden ismertették a IV. Sport és Innováció Nemzetközi Konferencia programját a társrendező Nemzeti Kézilabda Akadémiával együtt, továbbá bemutatták a Sport a 20. században című tanulmánykötetet.
2021. szeptember 14. 16:14
Veres Amarilla nyerte meg a női párbajtőrözők egyéni versenyét az A sérültségi kategóriában a tokiói paralimpián. Ezzel az első magyar nő, aki kerekesszékes vívásban paralimpiai bajnok lett. Ez már sporttörténelem, ám tovább szeretné azt írni a párizsi paralimpián. Az élsportoló érzéseiről és teljesítményéről is mesélt lapunknak.
2021. szeptember 1. 22:03
Két ezüstérmet szereztek a magyar úszók a tokiói paralimpián szerdán, Pap Bianka 400 gyorson, míg Konkoly Zsófia 200 vegyesen, ezzel a magyar paralimpiai csapat már tizenegy éremnél jár összesen.
2021. augusztus 31. 21:39
Ekler Luca világcsúccsal nyert aranyérmet távolugrásban a tokiói paralimpián kedden, Dávid Krisztina pedig bronzérmet szerzett légpisztolyban, ezzel a magyar paralimpiai csapat már négy aranyéremnél és kilenc éremnél jár összesen.
2021. augusztus 31. 5:51
A magyar női röplabda-válogatott tisztes helytállással fejezte be az Európa-bajnokságot, miután a nyolcaddöntőben 3:0-ra kikapott vasárnap a világbajnok, társházigazda szerb csapattól Belgrádban.
2021. augusztus 29. 19:34
Az úszó Illés Fanni és az asztaliteniszező Pálos Péter is aranyérmet szerzett vasárnap Tokióban, női tőrcsaptunk pedig bronzot, ezzel a magyar paralimpiai csapat már három aranyéremnél és hét éremnél jár összesen.
2
2021. augusztus 25. 19:05
Az úszó Konkoly Zsófia ezüstérmet szerzett a tokiói paralimpia első versenynapján 400 méter gyorson. Hajmási Éva negyedik lett kardban, a pályakerékpáros Ocelka Róbert és segítője, Nagy Gergely országos csúccsal tizedik helyen végzett a 4000 méteres üldözéses versenyben.
2
2021. augusztus 17. 13:25
A még mindig csak 23 éves párbajtőröző 2019-ben egyéni világbajnok lett Budapesten, majd tovább folytatva a sikersorozatot, a tokiói olimpián ezüstérmet szerzett, közvetlen stílusával egyből közönségkedvenc lett. Az érzéseiről és a teljesítményéről mesélt a mandiner.hu-nak.
Ébresztő, magyarok!
2021. augusztus 2. 22:07
Kedd hajnalban mindenképp érdemes nagyon korán ébredni, az éremesélyes kajakosok szállnak vízre. Majd Berecz Zsombor mindent eldöntő éremfutamot megy, Lőrincz Tamás döntőzik, a női vízilabda-válogatott az elődöntőért küzd meg.
Ezt kiszurkoltuk!
2021. augusztus 2. 19:10
A kötöttfogású birkózó Lőrincz Tamás döntős lett, a női kézilabda-válogatott bravúros győzelemmel bejutott a negyeddöntőbe, az összes kajakos egység továbbjutott a középfutamba, a férfi vízilabda-válogatott döntetlent játszott az olaszokkal, így a horvátokkal meccselnek az elődöntőért.